بیت کوین در سال 2019 چقدر سوددهی داشت؟

به گزارش افق بسطام، خبرنگاران: بیت کوین برخلاف سهام و اوراق بهادار که قیمتشان بستگی به تصمیمات بانک مرکزی و دولت دارد، مستقل از نهادهای دولتی عمل می کند.

بیت کوین در سال 2019 چقدر سوددهی داشت؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، سرمایه گذاران به سختی می توانند سرمایه ای را در 2019 پیدا کنند که عملکرد بهتری از بیت کوین داشته باشد. هفده درصد افزایش قیمت از 31 دسامبر سال گذشته. سهام؟ شاخص S&P500 بیست و یک درصد از سی ام سپتامبر کاهش یافته است. اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری آمریکا تنها 1.6 درصد سود دارد که نزدیک به رکورد پایین ترین حد است.

قیمت بیت کوین در سه ماهه سوم سال را با حدود 8308 دلار به انتها رساند که 114 درصد به صورت سالانه رشد داشت. سرمایه گذارانی که در آخرین روز 2018 خرید کرده بودند، دو برابر سود کردند.

با کند شدن اقتصاد جهان و معامله میلیاردها میلیارد دلار اوراق بهادار دولتی از اروپا تا ژاپن با سوددهی منفی، افزایش قیمت بیت کوین در سال جاری می تواند موج جدیدی از سرمایه گذاران را به خود جذب کند، سرمایه گذارانی که قبلاً حتی نگاه هم به آن نمی انداختند.

تحلیلگران شرکت خدمات مالی و بانکداری گلدمن ساکز آمریکا سهام فناوری اطلاعات را کارآمد ترین بخش در سال جاری با سود دهی 31 درصد اعلام کردند و اشاره داشتند که عملکرد آن از سایر گروه های سرمایه اوراق بهادار و طلا بهتر بوده است.

در این گزارش به بیت کوین اشاره نشده بود. شرکت های بزرگ وال استریت هنوز هم سرمایه های دیجیتال را تجارت نمی کنند. ولی افزایش قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی تا امروز تقریبا 4 برابر بهترین سهام فناوری بوده است.

بیت کوین

قیمت این ارز در حال حاضر بیش از 10 برابر قیمت آن در آغاز 2017 است. یکی از پر بحث ترین مسائل در مورد بیت کوین این است که این ارز مجازی برخلاف سهام و اوراق بهادار که قیمتشان بستگی به تصمیمات بانک مرکزی و دولت دارد، مستقل از نهادهای دولتی عمل می کند، درعوض سیاست های ثابتی بر آن حاکم است که ریشه در شبکه زیربنایی آن دارد و بنابراین تغییر آن بسیار سخت است.

بیت کوین کم کم به یک طلای دیجیتال تبدیل می شود که شکل جدید تر و قابل حمل تری از این فلز گرانبها است.

قیمت بیت کوین در ماه های اخیر کاهش یافته و از اوج قیمت 12,900 دلار ژوئن 2019 پایین آمده است که دلیل آن را می توان کاهش اشتیاق در این صنعت به خاطر دورنمای کوتاه مدت ورود یک موج پول سازمانی به بازار دانست.

مالک بازار سهام نیویورک ماه گذشته یک معامله بیت کوین انجام داد که قرار بود نیازهای سرمایه گذاران سازمانی را تامین کند. مقدار این قرارداد جدید فقط 5 میلیون دلار بود. این مقدار را با 26.5 میلیارد دلار اوراق بهادار شرکتی که هر روز در بازار آمریکا در سه ماهه سوم سال جاری دست به دست شده مقایسه کنید. بنابراین مشخص است که موسسات هنوز هم سرمایه گذاری هدفمندی در بیت کوین نمی کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 319

به "بیت کوین در سال 2019 چقدر سوددهی داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیت کوین در سال 2019 چقدر سوددهی داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید