تجمع کارکنان هپکو در اعتراض به واگذاری و تعطیلی کارخانه

به گزارش افق بسطام، کارگران شرکت هپکو صبح امروز در اعتراض به تعطیلی این کارخانه دست به تجمع زدند.

تجمع کارکنان هپکو در اعتراض به واگذاری و تعطیلی کارخانه

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، کارگران شرکت هپکو صبح امروز در اعتراض به تعطیلی این کارخانه دست به تجمع زدند.

در این تجمع کارگران با دردست داشتن پلاکارد هایی به عدم پرداخت حقوق خود اعتراض کردند و حضور نیافتن کارگران در کارخانه به خاطر کرونا را بهانه ای برای تعطیلی آن دانستند.

شعار کارگران در این تجمع داعشیان صنعت، مدیران بی کفایت، ما کارگران خواستار عزل مدیریت فعلی هستیم، دستگاه کار ندارد - دستگاه کار می خواهد و کرونا بهانه ست، تعطیلی هدف است بود.

رضا عبدلی، رئیس شورای اسلامی کار هپکو در مصاحبه با خبرنگار ما، ضمن اشاره به این تجمع کارگران اظهار کرد: قرار بود شرکت به ایمیدرو منتقل شود، اما یک باره خبر واگذاری آن به تأمین اجتماعی منتشر شد.

عبدلی با بیان اینکه باید ببینیم آیا سازمان تأمین اجتماعی برنامه ای برای اداره هپکو دارد، گفت: یکی از بند های مصوبه هیات وزیران این است که سازمان تأمین اجتماعی باید مازاد بر 17 درصد سهام هپکو را تا سرانجام امسال به فروش برساند؛ یعنی عملا با این اقدام هپکو تکه تکه می شود و این امر باعث نگرانی کارکنان شرکت شده است.

رئیس شورای اسلامی کار هپکو با بیان اینکه کارگران نسبت به مدیریت شرکت نیز اعتراض دارند، اضافه کرد: کار به کارخانه نیامده و نمی دانم این دلیل خاصی دارد؟ از سال گذشته تا اکنون 20 قطعه بیشتر در شرکت تولید نکرده ایم و پروژه هایی که تکمیل شده، کار های قبلی شرکت بوده است.

وی به دستور مدیران شرکت مبنی بر حضور 50 درصدی کارکنان در شرکت به دلیل شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: کارکنان به این تعطیلی ها نیز اعتراض دارند. مسئولان می گویند تولید در شرکت نیست، در حالیکه قسمت هایی که مشغول به کار هستند، از کارگران می خواهند به بهانه کرونا، کار خود را تعطیل کنند.

عبدلی به نامه 68 کننده مجلس به سرپرست وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: این کنندگان باید به کارگران پاسخ دهند چرا وقتی قرار بود هپکو به ایمیدرو واگذار شود، آن را مخالف قانون و تصدی گری جدید دولت در هپکو دانستند. اکنون که قرار است هپکو به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود، آیا مشکل قانونی ندارد؟

وی با بیان اینکه مهم ترین مطالبه کارکنان هپکو بازگشت رونق تولید به این شرکت است، گفت: چند سال است که کارگران هپکو به دنبال کار و تولید در شرکت هستند، اما مسئولان نسبت به این امر بی توجهی می کنند. زمانی دولت هپکو را با 10 میلیون تومان به احمدپور واگذار کرد، اما حالا به جای مطالبات خود با رقم 5600 میلیارد تومانی به تأمین اجتماعی می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 947

به "تجمع کارکنان هپکو در اعتراض به واگذاری و تعطیلی کارخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع کارکنان هپکو در اعتراض به واگذاری و تعطیلی کارخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید