تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرای کشور

به گزارش افق بسطام، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور توسط یک عضو هیات ریسه مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرای کشور

به گزارش خبرنگاران، این تذکرات کتبی که توسط محمد علی وکیلی در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس قرائت شد به توضیح ذیل است:

سید ناصر موسوی لارگانی به رییس جمهور و وزرای اطلاعات، خارجه، نیرو، راه: ضرورت بررسی علت قطعی برق در کشور علی رغم بارش های فراوان در سال جاری، شفاف سازی در خصوص الزامات اجرای توافق نامه پاریس در این خصوص، لزوم معین تکلیف پل راه آهن درورودی روستاهای تمندگان در بخش پیربکران و آسفالت جاده با گذشت چند سال، علت عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل با گروه شش کارگزاران مخابرات روستایی.

شریف پور به وزیر ارتباطات.

عباس گودرزی به رییس جمهور: ضرورت تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان و پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش و پرداخت حق الزحمه طلاب شاغل در مدارس، به وزیر بهداشت: ضرورت تسریع در پرداخت حقوق معوقه پنج ماهه رانندگان شاغل در شبکه بهداشت شهرستان بروجرد.

حاجی دلیگانی به وزیر صنعت: ضرورت الزام صنایع خودرو سازی ایران به ایرانخودرو، سایپا و نمایندگی فروش خودروهای خارجی به انجام تعهدات و تحویل خودرو ثبت نامی به مردم، به وزیر اقتصاد: لزوم صدور دستور به سازمان امور مالیاتی در پرداخت مطالبات شهرداری ها و دهیاری های استان اصفهان، به وزیر نیرو: لزوم نظارت بر محاسبات غیر منطقی در قبوض آب و برق و دریافت وجه اضافی از مردم، به وزیر کشور: لزوم عمل به تعهدات خود در قانون حمایت از حقوق معلولان از جمله مناسب سازی ساختمان های دولتی.

پروانه مافی به وزیر علوم: لزوم توجه بیشتر به نشریات دانشجویی و حفظ آزادی های مشروع آنها و تاثیر نپذیرفتن از فشارهای بیرونی، به وزیر راه: لزوم تخصیص بودجه کافی برای تکمیل فاز یک جاده خرمشهر به آبیک.

شریف پور به رییس جمهور و وزیر کشاورزی: با توجه به پرداخت هزینه حمل و نقل گندم به مراکز خرید دولتی، علت عدم پرداخت هزینه حمل گندم به مراکز خرید.

علی اکبری به وزیر راه: چرا در جابجایی مدیران به جای رعایت حرمت افراد با زد و بند و باج دهی اقدام می شود؟

شاعری به وزیر راه: توضیح علت عدم شروع بازسازی جاده های خسارت دیده در مناطق حوزه انتخابیه.

علیم یارمحمدی به وزرای نیرو، کشور و کار: لزوم اتخاذ تصمیمات اجرایی و عملی برای تامین آب شهرستان زاهدان، توضیح علت عدم انجام شناسایی و معین هویت ایرانیان که یکی از سرفصل های ماموریت های اصلی وزارت کشور مطابق برنامه پیشنهادی جنابعالی جهت اخذ رای اعتماد بوده چیست؟ به وعده هایتان در برنامه های پیشنهادی که جهت اخذ رای اعتماد به مجلس ارائه شد عمل کنید، به وزیر نیرو: لزوم رسیدگی به وضعیت قطع مکرر برق و آب در شهرستان زاهدان.

منصور مرادی به وزیر راه:توضیح علت تاخیر در برگزاری مناقصات پروژه های عمرانی مریوان و سروآباد، به رییس جمهور: دلیل بی توجهی دفتر ریاست جمهوری به پیگیری های اجرا شده از آن دفتر چیست؟ دلیل تاخیر در ثبت جهانی اورامان چیست؟ دلیل بی توجهی دفتر ریاست جمهوری و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به موضوع گردشگری در حوزه انتخابیه مریوان چیست؟ به رییس جمهور و وزیر صنعت: دلیل عدم تصویب تخفیف سود بازرگانی در مرز مریوان در هیات دولت چیست؟

احمد مازنی به رییس جمهور: لزوم راه اندازی سامانه حقوق و مزایای مدیران طبق ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه در جهت شفاف سازی و مبارزه کافی با فساد از جمله در صدا و سیما و قوه قضاییه.

نادر قاضی پور و علیرضا محجوب به رییس جمهور: دستور پرداخت حقوق کارکنان معلول تلفنچی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پس از پنج ماه تاخیر در پرداخت.

بیت الله عبدالهی به وزیر نیرو: چرا مسائل آب شرب روستاهای اهر و هریس حل نمی شود؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 119

به "تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید