ترامپ برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت

به گزارش افق بسطام، دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، با سرانجام دوره ریاستش، کاخ سفید را ترک کرد.

ترامپ برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت

به گزارش سی ان ان، قبل از ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، هلیکوپتر ویژه رئیس جمهوری آمریکا در محوطه کاخ سفید فرود آمد و ترامپ به همراه همسرش سوار بر آن شد تا راهی فرودگاه گردد و به فلوریدا برود. وی در مراسم تحلیف بایدن شرکت نمی کند.

فرودگاهی که هواپیمای ویژه ریاست جمهوری (ایرفورس وان) از آن به فلوریدا رفته، در پایگاه هوایی سنت اندروز واقع شده است و ترامپ در آنجا سخنرانی کرد.

هم زمان با ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا راهی کلیسای سنت متیو شد تا در مراسم نیایشی شرکت کند.

در فرودگاه سنت اندروز با شلیک توپ از ترامپ استقبال شد.

ترامپ در سخنانی ضمن تشکر از مردم و همه دوستان، خانواده و همکارانش طی چهار سال گذشته گفت که دستاورد های زیادی داشته است.

وی گفت: کاری که ما کردیم شگفت انگیز بود. ما ارتش آمریکا را عظیم کردیم. ما یک دولت معمولی نبودیم. ما یک شاخه جدید در ارتش به وجود آوردیم. ما از کهنه سربازان حمایت کردیم. معافیت های مالیاتی زیادی ایجاد کردیم. سیستم مالیاتی را اصلاح کردیم. شغل های زیادی ایجاد کردیم. اگر کرونا نبود آمار ما در ایجاد شغل غیر قابل باور بود. شما آمار های خارق العاده ما را کم کم خواهید دید. ما را به یاد داشته باشید وقتی این موفقیت ها را خواهید دید.

ترامپ با نامیدن ویروس کرونا به نام ویروس چینی اضافه نمود: در برابر بحران کرونا ما توانستیم کاری بکنیم که معجزه بود؛ ساخت واکسن کرونا در 9 ماه. ما دو واکسن ساختیم و یکی دیگر هم در راه است. ما خیلی زحمت کشیدیم و نتایج آن را به مرور خواهید دید. از تمام موانع رد شدیم. 75 میلیون رای به دست آوردیم که رکوردی در میان همه رییسان جمهور آمریکاست. افتخار می کنم به انتخاب 300 قاضی که رکوردی برای خودش است.

رییس جمهور در حال کناره گیری ادامه داد: مایه افتخار بود که رییس جمهوری شما باشم. من همواره برای شما خواهم جنگید. امیدوارم که دولت جدید به موفقیت دست یابد، زیرا پایه های موفقیت برای آن فراهم شده است. ما به شکلی باز خواهیم گشت و بار دیگر از معاونم و کنگره تشکر می کنم. شما را به زودی خواهیم دید. ممنونم.

رسانه های آمریکا: ترامپ برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت

رسانه های آمریکا به نقل از منابع مطلع گزارش دادند که دونالد ترامپ بنا به سنت دوره های گذشته در اتاق بیضی شکل کاخ سفید که دفتر کار رئیس جمهوری است یک نامه برای جو بایدن، جانشین خود گذاشته است.

بایدن: روز جدیدی در آمریکا است

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در آستانه مراسم تحلیف خود و همزمان با خروج دونالد ترامپ از واشنگتن با انتشار توئیت کوتاهی نوشت: روز جدیدی در آمریکا است.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1275

به "ترامپ برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید