تشکلها زودتر از دولت متوجه مسائل می شوند

به گزارش افق بسطام، دبیرکل اتاق بازرگانی ایران معتقد است تشکل ها با توجه به تسلطی که بر فضای مالی کشور دارند، زودتر از دولت متوجه مسائل می شوند.

تشکلها زودتر از دولت متوجه مسائل می شوند

به گزارش خبرنگاران، علیرضا اشرف در همایش ملی تشکلهای مالی، راهبران توسعه، اظهار کرد: تشکلها پایه و مبنای اقتصاد هستند و دولت می تواند با استفاده از توان آنها بسیاری از اهداف را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه سیاست گذاری اقتصاد بدون حضور تشکلها ممکن نیست، توضیح داد: همانطور که قانونگذار تشکلها را به رسمیت شناخته، ما باید در عرصه تصمیم گیری ها نیز حضور داشته باشیم و از ما نظرخواهی گردد.

اشرف درباره خواسته های تشکلها از دولت نیز شرح داد: افزایش امکان مشارکت در امور، جلوگیری از موازی سازی تشکلها و گسترش نقش تشکلها در اتاق بازرگانی، اصلی ترین خواسته هایی است که امیدواریم با همراهی دولت و اتاق بازرگانی امکان دست یابی به آنها فراهم گردد.

در ادامه این همایش محمدرضا انصاری - نایب رییس اتاق بازرگانی ایران - نیز با اشاره به اهمیت نقش تشکلها در این اتاق، اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته بیش از 200 تشکل رتبه بندی شدند و جایگاهشان معین شده است.

به گفته وی، رمز موفقیت تشکلها، حضور افرادی در آنهاست که با کنار گذاشتن منافع شخصی شان، به نفع جمع نظر بدهند و دولت نیز به جای دعوت از اشخاص، باید از نظر نهادها استفاده کند.

بخشنامه های یک شبه بلای جان فراوری شده است

همچنین در این همایش، رییس انجمن مس ایران با انتقاد از بعضی بخشنامه های یک شبه، خواهان تغییر این روال شد.

بهرام شکوری اظهار کرد: ما می بینیم که بعضی مسئولان داخلی ناگهان بدون هیچ هماهنگی سیاستی را ابلاغ می نمایند که سرمایه و پیگیری های طولانی مدت سرمایه گذاران را نقش بر آب می نماید.

به گفته وی، اجرای قوانین رفع موانع فراوری و بهبود فضای کسب و کار، می تواند بخشی از مسائل این بخش را رفع کند.

رییس انجمن مس ایران اظهار کرد: اگر دولت از تشکلها و توانشان استفاده و از مشورتهای آنها بهره بگیرد، بخش قابل توجهی از بار مسئولیت دولت کم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 139

به "تشکلها زودتر از دولت متوجه مسائل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکلها زودتر از دولت متوجه مسائل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید