توصیه مجله آمریکایی به دیدن مسجد صورتی ایران

به گزارش افق بسطام، Condé Nast چاپ نیویورک که یکی از پرتیراژترین نشریات گردشگری جهان به شمار می آید، در روزگاری که بسیاری از مرزها به روی گردشگران بسته شده، فهرستی از 19 مکان مقدس جهان شامل کلیساها، تپه ها و معابد باستانی را منتشر کرده که مسجد صورتی یا نصیرالملک شیراز، تصویر برگزیده این فهرست است.

توصیه مجله آمریکایی به دیدن مسجد صورتی ایران

مسجد نصیرالملک که بیشتر گردشگران خارجی آن را با عنوان مسجد صورتی می شناسند، پنجمین مکان مقدس پیشنهادشده به ماجراجویان و تجربه گرایان سفرهای معنوی در گزارش این مجله گردشگری پرطرفدار در آمریکا است.

این مسجد در شهر شیراز (نیمه جنوبی ایران) واقع شده که شهرت آن به خاطر رنگ های خیره کننده کاشی ها و ترکیب منحصربه فرد شیشه های رنگی و کاشی های معرق است. مسجد در سال 1888 میلادی به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک، در دوره قاجار ساخته شده است. طراحی مسجد به گونه ای است که از نور صبح بهره برده و فیلترهای شیشه ای پنجره ها اثر رنگین کمان به این نور می بخشد و نقش و رنگ کاشی ها، فرش ها و چلچراغ ها را برجسته می کند. این مجله پیشنهاد کرده اگر زمانی قادر به دیدن این مسجد بودید حتما صبح زود به آن جا بروید تا بهترین منظره را داشته باشید.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 835

به "توصیه مجله آمریکایی به دیدن مسجد صورتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه مجله آمریکایی به دیدن مسجد صورتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید