فراوری صنایع دستی و فرش تا سقف 200 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است

به گزارش افق بسطام، خبرنگاران: کوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلوگیری از حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم که فعالان بخش صنایع دستی و فرش را ملزم به پرداخت مالیات می کرد به نتیجه رسید و سازمان امور مالیاتی در پاسخ به نامه وزارت میراث فرهنگی فرهنگی برای معافیت صنایع دستی از پرداخت مالیات مستقیم گفت: درآمد اشخاص حقیقی بابت فراوری فرش دستباف و صنایع دستی مجموعاً تا مبلغ 2 میلیارد ریال از پرداخت مالیات معاف است.

فراوری صنایع دستی و فرش تا سقف 200 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است

جهت دریافت خدمات اجرای سایبان پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

بدین ترتیب و با ابلاغ سازمان امور مالیاتی کشور، افراد حقیقی بابت فراوری صنایع دستی و فرش دستباف تا مبلغ 200 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف هستند.

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اینباره اعلام نمود: سال گذشته دغدغه هایی برای هنرمندان صنایع دستی در مورد احتمال حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم پیش آمد که این موضوع به صورت جدی در دستور کار این وزارتخانه نهاده شد و کوشش ها برای جلوگیری از حذف این ماده انجام شد.

براساس خبری که وزارت میراث فرهنگی به رسانه ها ارسال نموده است، وزری میراث فرهنگی گفت: علاوه بر رایزنی با سازمان امور مالیاتی، در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری و نیز به وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به ارزش های والای فرهنگی، هنری و سایر ویژگی های مادی و معنوی صنایع دستی و هنرهای سنتی، خواهان جلوگیری از حذف ماده مذکور (142) شدیم.

مونسان اضافه کرد: ماده 142 قانون مالیات های مستقیم در پیش نویس لایحه اصلاح بعضی از قوانین و مقررات مالیاتی تدوین شده در دفتر پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور حذف شده که به طورجدی به دنبال باقی ماندن این ماده و جلوگیری از حذف آن بودیم و خوشبختانه به نتایج خوبی نیز دست یافتیم.

او اضافه کرد: به دنبال پیگیری های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان امور مالیاتی در پاسخ به یکی از نامه های این وزارتخانه آورده است: پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم پس از برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان و صاحب نظران ذیربط تهیه و تنظیم شده و وفق بند 62 آن متن: درآمد اشخاص حقیقی بابت فراوری فرش دستباف و صنایع دستی مجموعاً تا مبلغ 2 میلیارد ریال از پرداخت مالیات معاف است جایگزین متن فعلی ماده 142 قانون مذکور شده است.

منبع: صدای میراث
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 699

به "فراوری صنایع دستی و فرش تا سقف 200 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری صنایع دستی و فرش تا سقف 200 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید