ثبت نام جدید مسکن ملی از هفته آینده

به گزارش افق بسطام، بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، دور جدید ثبت نام برای واحدهای اقدام ملی مسکن از هفته آینده شروع می گردد.

ثبت نام جدید مسکن ملی از هفته آینده

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، ثبت نام مجدد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از روز 17 خردادماه شروع می گردد. این چهارمین مرحله از ثبت نام خواهد بود که البته جزئیاتی درخصوص تعداد واحدهای ثبت نامی اعلام نشده است.

محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ با بیان این خبر گفت: با مصوبه دولت، تسهیلات مسکن ملی از 100 به 150 میلیون تومان افزایش یافته و فراوری مستمر مسکن در دستور کار است.

طبق گفته او، مرحله دوم مسکن ملی تا خاتمه خردادماه افتتاح می گردد.

وزارت راه و شهرسازی پیش از این بارها اعلام نموده که متقاضیان بدحساب از پروژه های مسکن ملی حذف و از لیست رزرو جایگزین آنها خواهد شد.

البته گفته می گردد نظر محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ این است که مدیران، پروژه های اقدام ملی را با وام بانکی جلو ببرند و اگر واقعا مجبور شدند اقدام به حذف افراد نمایند.

لازم به ذکر است، از کل 530 هزار واحد اقدام ملی مسکن که در مرحله اجرا واقع شده است تا روز 15 فروردین ماه 1400 تعداد 213 هزار و 101 متقاضی برای مسکن ملی افتتاح حساب و از این تعداد 150 هزار و 338 نفر وجوه اولیه را واریز کردند که معادل 6790 میلیارد تومان است. بنابراین حدود 380 هزار نفر مبلغی واریز ننموده اند که احتمال حذف آنها وجود دارد.

قیمت هر متر مسکن ملی 3.7 میلیون تومان

همچنین قیمت به روز واحدهای اقدام ملی مسکن به 3.7 میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است. این موضوع را اواخر اردیبهشت ماه یاسر لک ـ معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام نمود و گفت: با توجه به ضرایب اعمال شده به قیمت پایه واحدهای اقدام ملی مسکن که سه ماهه دوم سال گذشته اعلام شد در حال حاضر قیمت هر متر مسکن ملی به سه میلیون و 700 هزار تومان رسیده است. در آینده نیز ممکن است تعدیل ها کاهشی یا افزایشی باشد.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه 1398 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد و 18 آبان ماه 1398 ثبت نام از متقاضیان در چهار استان شروع و سپس به دیگر استانها تسری پیدا کرد.

برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی 1.6میلیون نفر به وسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

اولین واحدها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. مسئولان وزارت راه و شهرسازی، پیشرفت پروژه اقدام ملی مسکن را حدود 25 درصد اعلام نموده اند و اسلامی قول داده در نیمه اول سال 1400 ماهانه 20 هزار واحد افتتاح گردد.

این پروژه به وسیله آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می گردد. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین محاسبات که اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام نموده به 3.7 میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است.

یادآور می گردد،ثبت نام مراحل اول، دوم و سوم به خاتمه رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله سوم از 18 دی ماه 1399 شروع شد و پنجشنبه (25 دی ماه) به اتمام رسید. مرحله چهارم نام نویسی از روز 17 خردادماه 1400 شروع می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1519

به "ثبت نام جدید مسکن ملی از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام جدید مسکن ملی از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید