جهش سفرهای مردم در اوج امیکرون

به گزارش افق بسطام، سفرهای جاده ای مردم در هفته گذشته با وجود اوج گیری ویروس کرونا در کشور و قرمز شدن بیشتر شهرها فرایند افزایشی داشت و استان های کشور عمدتا شاهد افزایش تردد انواع وسایل نقلیه بودند.

جهش سفرهای مردم در اوج امیکرون

به گزارش خبرنگاران، در شرایطی که در هفته گذشته هر روز شاهد بیشتر شدن تعداد شهرهای قرمز کرونایی و جولان ویروس امیکرون در کشور بودیم، سفرهای جاده ای مردم نسبت به هفته نخست بهمن ماه بیشتر شده است. بنابر اعلام وبدا، با توجه به توسعه سویه اُمیکرون در سراسر کشور، 120 شهرستان در شرایط قرمز، 167 شهرستان در شرایط زرد، 153 شهرستان در شرایط نارنجی و 8 شهرستان در شرایط آبی قرار دارند.

بر اساس تازه ترین آمارهای منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور درباره شرایط تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی هشتم تا 14 بهمن ماه، به صورت میانه یک میلیون و 694 هزار و 277 وسیله نقلیه در هر روز در محورهای مواصلاتی کشور تردد کردند که نسبت به هفته قبل از آن افزایش چهار درصدی داشت و در قیاس با هفته مشابه سال گذشته رشد هفت درصدی را تجربه کرد.

در بازه زمانی مذکور بیش از هشت میلیون و 930 هزار وسیله نقلیه تردد کردند که آمارها نسبت به هفته قبل از این آنالیز نیز با کاهش ناچیزی همراه بود.

البته تردد ورود و خروج و سفرهای جاده ای مردم در استان های هرمزگان با 23 درصد، البرز با 19 درصد، کهکیلویه و بویراحمد با 15 درصد و گیلان با 15 درصد بیشترین افزایش را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته داشته است.

همین آمار در استان های زنجان منفی 19 درصد، لرستان منفی هشت درصد و آذربایجان شرقی منفی هفت درصد نسبت به سال گذشته افت داشت و بیشترین کاهش را در قیاس با سال 1399 تجربه کرد.

از سوی دیگر مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در هفته گذشته فرایند متفاوتی نسبت به هفته قبل از این آمار پیدا نموده است. چرا که ترددها در بازه زمانی یکم تا هفتم بهمن ماه در اردبیل، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به ترتیب با 30 درصد، 26 درصد، 23 درصد و 16 درصد رشد، بیشترین افزایش سفرهای استانی یا همان ترددهای بین استانی را تجربه کردند و استان های خراسان شمالی، بوشهر، قم، خوزستان و خراسان رضوی منفی چهار درصد، منفی سه درصد، منفی دو درصد، منفی دو درصد و منفی دو درصد کاهش داشته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1838

به "جهش سفرهای مردم در اوج امیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش سفرهای مردم در اوج امیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید