حسن زاده: بدون اغماض با متخلفان ملاقات سپاهان - پرسپولیس و دربی برخورد می کنیم

به گزارش افق بسطام، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از برخورد بدون اغماض این کمیته با متخلفان دربی 95 و ملاقات سپاهان - پرسپولیس اطلاع داد.

حسن زاده: بدون اغماض با متخلفان ملاقات سپاهان - پرسپولیس و دربی برخورد می کنیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به دنبال دستور صریح رئیس فدراسیون مبنی بر برخورد قاطعانه کمیته انضباطی با درگیری های اتفاق افتاده در دو بازی حساس لیگ برتر که به اعتبار و وجهه فوتبال در سطح جامعه خدشه وارد نموده و تنش های زیادی به وجود آورد، کمیته انضباطی فدراسیون رسیدگی به تخلفات اتفاق افتاده را شروع کرد.

ابوالفضل حسن زاده محمدی رئیس کمیته انضباطی در این رابطه گفت: با ابراز تأسف از اتفاقات ناپسند و دور از شأن جامعه فوتبال در دو بازی لیگ برتر در بازی های سپاهان - پرسپولیس و استقلال - پرسپولیس اعلام می کنیم که بدون اغماض با متخلفان، عوامل و تحریک نمایندگان این اتفاقات مطابق مقررات برخورد خواهیم کرد. با توجه به دستور صریح ریاست محترم فدراسیون، برای حواشی هر دو مسابقه پرونده تشکیل شده است.

رئیس کمیته انضباطی تاکید نمود: درباره مسائل مربوط به بازی سپاهان و پرسپولیس از مدیران عامل دو باشگاه دعوت نموده ایم. هم چنین طبق گزارش نماینده فدراسیون به هفت نفر از بازیکنان و عوامل دو تیم که در تنش و بدرفتاری ها نقش داشتند، 48ساعت مهلت داده شد تا دفاعیات خود را به کمیته انضباطی ارسال نمایند.

حسن زاده محمدی درباره حواشی دربی پایتخت هم ادامه داد: طبق گزارش ناظر و داور مسابقه، درباره پرونده بازی پرسپولیس و استقلال هم چهار نفر با توجه به نقشی که در درگیری های زننده فیزیکی داشتند برای ارائه توضیحات دعوت به حضور شده اند و باید در جلسه رسیدگی شرکت نمایند. پس از آنالیز پرونده در اسرع وقت احکام مربوطه درباره هر دو بازی صادر خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه تأکید کرد: با توجه به دستور ریاست و سیاست مدیریت فدراسیون، بدون شک طبق مقررات برای برخورد قاطعانه و بدون مماشات با متخلفان انضباطی، از حداکثر ظرفیت های قانونی برای برخورد با آنان برای صیانت از انضباط فوتبال استفاده خواهیم کرد و این رویه تا خاتمه مسابقات لیگ و فصول بعد هم در دستور کار ارکان قضایی فدراسیون خواهد بود.

وی اضافه نمود: با توجه به این دستور برای برخورد بدون مماشات، از تمام جامعه فوتبال درخواست می کنم نهایت همکاری را برای دوری از حاشیه، تنش و هرگونه ناهنجاری انضباطی داشته باشند و به این فضای ملتهب دامن نزنند؛ در غیر این صورت طبق قانون بدون مصلحت اندیشی برخورد قانونی محکم با بی انضباطی ها توسط هر فردی در هر صندلیی صورت می پذیرد. امیدوارم فضای توهین، افترا و بیانیه نویسی اشخاص حقیقی و حقوقی که صندلی فوتبال را زیر سوال ببرد و فضای هواداری را ملتهب کند، به خاتمه برسد.

رئیس کمیته انضباطی در خاتمه تأکید کرد: درباره فعالیت بعضی کانال ها و صفحات در شبکه های اجتماعی که در حال دامن زدن به فضای توهین و نفرت پراکنی در جامعه فوتبال هستند هم اقدامات موثری با همکاری پلیس فتا و دادسرای جرایم رایانه ای در حال اجرا است. جا دارد از همین تریبون خطاب به کانون طرفداران و تمام عوامل باشگاه های فوتبال ایران اعلام کنم تمام فعالیت های آنان در فضای مجازی از آنجایی که مشمول قانون بوده در حال رصد است و به محض اثبات نقش آنها در جوسازی و ایجاد حاشیه و بروز تخلف در فضای مجازی و رسانه ای، محرومیت های سنگین برای خاطیان توسط رکن قضایی در نظر گرفته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1466

به "حسن زاده: بدون اغماض با متخلفان ملاقات سپاهان - پرسپولیس و دربی برخورد می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن زاده: بدون اغماض با متخلفان ملاقات سپاهان - پرسپولیس و دربی برخورد می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید