حملات ددمنشانه ائتلاف متجاوز سعودی به مرکز یمن

به گزارش افق بسطام، سخنگوی ائتلاف جنایتکار سعودی با اشاره به انجام حملات هوایی علیه منطقه ها مختلفی در صنعاء، مدعی شد انبارها و کارگاه های ساخت موشک های بالستیک و پهپادها را نابود نموده است.

حملات ددمنشانه ائتلاف متجاوز سعودی به مرکز یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های عربی بامداد پنجشنبه از حملات هوایی ددمنشانه ائتلاف متجاوز سعودی به مرکز یمن خبر دادند.

وبگاه اطلاع رسانی انصارالله از منطقه گزارش داد: ائتلاف سعودی عملیاتی را علیه منطقه ها همدان، سنحان و الثوره در صنعاء انجام داد.

سخنگوی ائتلاف جنایتکار سعودی نیز با صدور بیانیه ای مدعی شد: ما کارگاه ها و ذخایر موشک های بالستیک، پهپادها و سیستم های ارتباطی [مقاومت یمن] را نابود کردیم.

به نوشته وبگاه العربیه در بیانیه ائتلاف متجاوز سعودی ادعا شده است: ما در پاسخ به تهدید [حملات] بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین [مقاومت یمن]، عملیات گسترده ای را برای اهداف نظامی مشروع انجام دادیم.

طی ماه های اخیر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دور جدیدی از عملیات آزادسازی استان و شهر مأرب را به عنوان قلب دولت مستعفی شروع نموده اند. استان مأرب به دلیل دارا بودن منابع غنی نفت و گاز، از ارزش مالی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید سرانجام کار دولت مستعفی منصور هادی و ائتلاف سعودی در یمن را اظهار داشت.

روز چهارشنبه بود که پس از انتشار گزارش های متعدد درباره پیشروی چشمگیر نیروهای صنعاء در استان های مأرب (شرق صنعاء) و الحدیده (غرب یمن)، منابع خبری گزارش دادند که سلسله کوه های البلق الشرقی را که در خط تماس با شهر مأرب قرار گرفته است، آزاد شدند.

محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به نزدیک شدن به لحظات معین نماینده در نبرد جبهه مأرب، تاکید نمود که نیروهای صنعاء تحت فشارهای مردمی قرار دارند و این مردم از آن ها می خواهند که مأرب را آزاد نمایند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1747

به "حملات ددمنشانه ائتلاف متجاوز سعودی به مرکز یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات ددمنشانه ائتلاف متجاوز سعودی به مرکز یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید