خطیبی: بازیکن می گوید به خاطر طرفداران به تراکتور آمدم اما پولم را ندهید بازی نمی کنم

به گزارش افق بسطام، تهران (پانا) - سرمربی تراکتور که تیمش در کسب سوپر جام ناکام مانده است در گفت وگویی که با رسانه این باشگاه داشت درباره حواشی درونی این تیم شرح داد.

خطیبی: بازیکن می گوید به خاطر طرفداران به تراکتور آمدم اما پولم را ندهید بازی نمی کنم

جهت دریافت مشاوره خدمات تراکت های خلاقانه از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش رسانه رسمی باشگاه تراکتور، رسول خطیبی سرمربی تیم تراکتور به جهت روشنگری طرفداران این تیم گفتگویی با رسانه رسمی باشگاه تراکتور داشته است که در ادامه می خوانید.

شرایط را می دانستم و آمدم

روزی که پیشنهاد تراکتور را دریافت کردم ودر آلومینیوم بودم از دوتیم دیگر لیگ برتر هم پیشنهاد داشتم و شرایط تراکتور را می دانستم تمامی این روزها را پیش بینی می کردم و اهل بهانه آوردن نیستم که بگویم زمین کج بود و دیوار! من تمامی این شرایط سخت را می دانستم و خواست خودم بود که وارد این مسائل بی تعداد شوم.

تیمی تحویل گرفتم که بالانس نبود و نیست

تیمی را تحویل گرفتم که بالانس نبود، یک پست ترافیک بازیکن داشت و پستی بازیکن نداشت و یا یک بازیکن در یک پست و این برای تیمی که برای چهار جام بسته شده بود خیلی عجیب بود و به نظر من برای حضور در چهار جام باید برای هر پست دو بازیکن آماده جذب می شد و نام ها باید بر اساس احتیاج تیم باشد نه احتیاج افراد خاص!

این ساختار تیمی باید اصلاح گردد

من به خاطر نام عظیم تراکتور تمامی این مسائل و حواشی های موجود را با عشق قبول کردم تا این ساختار کج را اصلاح کنم و با یاری مدیریت و حمایت طرفداران اجازه ندهیم تا دردانه آذربایجان را حیاط خلوت بنمایند و این اصلاح ساختار را انجام خواهم داد، حتی اگر به قیمت نابودی خودم باشد. تراکتور از لحاظ امکانات سخت افزاری یکی از یهترین های ایران است.

برخی مدیران و مربیان گذشته به تراکتور و زنوزی ظلم کردند

با مالکیت و هیئت مدیره اولین روزصحبت نموده ایم و برنامه داریم تا تیم را برای فصل های آینده ببندیم و برای فصل بعد تیمی بسته خواهد شد که برای سه فصل احتیاج های فنی تراکتور تامین گردد ولی متاسفانه آقایان مدیر در این باشگاه به طرفدار و مالک ظلم نموده اند تیمی بسته اند که بازیکن بدون یک دقیقه بازی 20 میلیارد طلب کار شده است یا مهاجمی آورده اند ماهیانه چهار صدمیلیون حقوق می گرفت و در یک فصل و نیم سه کل هم نزده . اینها به فوتبال آذربایجان خیانت نموده اند و لازم می دانم این را بگویم که برخی از مدیران گذشته از اعتماد آقای زنوزی سواستفاده نموده اند و در حق تراکتور و آقای زنوزی ظلم نموده اند.

لازمه موفقیت ثبات است

تیم موجود با تفکرات پنج مربی بسته شده است و در ابتدای هر سال با تغییرات زیادی هم در بازیکنان همراه بوده که حجم این تغییرات هرگز به نفع تراکتور نیست و این یک اصل غیر قابل انکار است که لازمه موفقیت در فوتبال ثبات است و تنها این سیستم دلالی است که از رفت و آمد ها نفع برده است.

این رفت و آمدها هزینه چند صد میلیاردی داشت

جلوی این ساختار نامنظم فنی باید در یک جایی گرفته می شد و هیچ مربی دوست نداشت که به خاطر ساختار فنی تراکتور خود را درگیر کند و این چنین بود که آقایان آمدند و رفتند و تنها چیزی که ماند یک هزینه های چند صد میلیاردی روی دست بخش خصوصی و شخص آقای زنوزی بوده است و دلشکستگی و اعصاب خردکنی برای طرفدار.

طرفدار حق اعتراض دارد

تراکتور متعصب ترین و خاص ترین طرفداران فوتبال را دارد و همگی آنها به نام تراکتور و آذربایجان عشق دارند و با آن زندگی می نمایند ولی سلیقه ها مختلف است و آنها حق اعتراض و انتقاد دارند ولی مشکل از جایی آغاز شد که کرونا باعث شد تا طرفدار از ورزشگاه ها دور شوند و قدرت افتاد دست برخی مجازی ها و معین نبود چه کسی طرفدار است و چه کسی کاسب.

از نبود طرفداران در ورزشگاه سواستفاده شد

از نبود طرفداران در ورزشگاه سواستفاده شده و برخی مجازی ها آمدند و خود را طرفدار نامیدند و با همه مشکل داشتند و عظیمترین ضربه از نبود طرفدار را تراکتور خورد و در این میان دلالی قدرت گرفت و با خط دهی در این فضای کثیف بازیکن آوردند، ارنج دادند، مربی آوردند و دیگر ما فضای خالص طرفداری را شاهد نبودیم و نمی دانم دوست کیست و دشمن چه کسی است. و متاسفانه آنقدر قدرت گرفته اند که فضا را کنترل می نمایند و از احساسات طرفداران سواستفاده می نمایند. در این فضای مصنوعی و غیر واقعی نفراتی که منافع خود را از سفره تراکتور قطع شده می بینند بر این فضای غیر واقعی و فیک جهت می دهند و با نام طرفدار زمین و زمان را برهم می دوزند و متاسفانه در داخل تیم ها هم ریشه انداخته اند.

ستاره وقتی ستاره است که دلش با تیم باشد

من به اسم یک مربی دوست دارم تیمی پر از ستاره داشته باشم و ستاره واقعی بازیکنی است که چه در داخل زمین باشد و چه روی نیمکت دلش با تیم باشد و برای نام تیم خود و طرفدارانش بازی کند نه اینکه با خط دهی های بیرون کوشش نمایند که نتیجه بازی ها را تغییر دهند یا مصاحبه کند بگویدمن بخاطر طرفداران تراکتور آمدم از طرفی بیاید به عوامل باشگاه بگوید پولم را ندهید تمرین یا بازی نمی کنم ویا تا ساعت سه نصف شب بیدار بماند و بی مسئولیتی در قبال باشگاه داشته باشد من و باشگاه تصمیم داریم جلوی برخی از این بازیکنانی که به نظر خودشان زرنگ هستند بایستیم

برای ساختار کج صدها میلیارد هزینه نموده اند

در سال های گذشته یک ساختار فنی درست نموده بودند که سالانه صدها میلیارد هزینه می شد و این دیوار کج تا سرانجام کج بود و هیچ کسی جرات دست زدن به آن را نداشت و مدیریت کلان هم با تماشا شرایط در پی راه حل بود ولی هر تغییر ساختاری به یک جهاد احتیاج نداشت و هر جهادی یک قربانی و در این میان کسی نبود که برای تراکتور قربانی گردد. ولی بدون منت می گویم هم برای خودم، تراکتور و نام آذربایجان آمدم تا این ساختار کج را اصلاح کنم و یک خبر بد به بیرون مانده های سفره تراکتور بدهم که ما برای فصل آینده تیمی با ساختار درست و حرفه ای خواهیم بست و من به اسم سرمربی و تیم مدیریتی و در راس آن مالکیت باشگاه از این ساختار سازی حرفه ای حمایت نموده و جلوی تمامی موانع ایستادگی خواهد نمود و قطعا طرفداران هم از اصلاح ساختار فنی تیم حمایت خواهد نمود.

صندلی نام تراکتور بالاتر از نام بازیکن است

روزی که تراکتور را تحویل گرفتم اعلام کردم که به تمامی بازیکنان احتیاج دارم و در حقیقت بازیکن زیادی نداشتم که بخواهیم فهرست خروجی داشته باشیم ولی قبل از ورود من چند بازیکن درخواست جدایی داشتند و از طرفی فرصت جابجایی تقریبا تمام شده بود و با همان سیستم دلالی بازیکنان یکی پس از دیگری ساز جدایی زده بودند و آیا شخصیت تراکتور این اجازه را می داد که بازیکنی که دلش با تیم نیست پیراهنش را برتن کند؟ نا سلامتی شعار می دهیم (قرمزی کوینح بابا غیرت ایستر) ولی برای راه رفتن بازیکن در زمین چند ده میلیارد پول بدهیم؟ صراحتا اعلام می کنم که نه من و نه باشگاه خواهان جدایی هیچ بازیکنی نبودیم و تنها بازیکنی که در اختیار باشگاه قرار دادیم سعید واسعی بود که مسائل محرومیتی و قراردادی داشته است و خلاصه مطلب اینکه صندلی نام تراکتور خیلی بالاتر از نام بازیکن است و هر بازیکنی که به این تیم عرق و تعصب نداشته باشد، صندلیی در این تیم نخواهد داشت.

بی مسئولیتی بچه گانه زحمات مجموعه را بر باد می دهد

من یک عمر فوتبال بازی نموده ام می دانم چه حرکتی در زمین فنی است و چه حرکتی عمدی! مگر طرفدار غیرتش می کشد که بازیکن بیاید و کاری کند که تیمش ضربه بخورد؟ یک بازیکن در داخل زمین از جانش مایه می گذارد و یک بازیکن هم با تمام بی مسئولیتی با یک حرکت بچه گانه کل زحمات مجموعه را بر باد می دهد و از من انتظار دارند سکوت کنم؟ بازیکن باید شب و روز در خدمت تیم باشد و تمرکزش برای بازی باشد و طرفداری که زندگی اش را فدای این تیم نموده اینها را می بیند و از ما انتظار برخورد دارد. طرفدار می بیند و مطلع است و این اطمینان را داشته باشید که با این موارد برخورد می کنم حتی اگر برادرم باشد.

طرفداران نگران جابجایی نباشند

طرفداران نگران بازیکنان رفته و شرایط این تیم برای فصل آینده هستند و می خواهم این خبر را به آنها بدهم که برای فصل آینده برنامه ریزی کاملی داریم و تا امروز با چهار بازیکن در پست های مختلف که احتیاج داریم قرارداد رسمی بسته ایم و فردای آخرین بازی این فصل آنها را معرفی خواهیم کرد و این سرانجام کار ما نیست و با چند بازیکن دیگر هم به طور جدی در حال مذاکره هستیم و تیمی خواهیم بست که حداقل برای سه فصل احتیاجهای فنی تیم را تامین نمایند.

و در آخر تشکر و قدردانی می کنم از طرفداران و کسانی که متوجه این هستند و می داند که تیم تراکتور اول فصل ضربه خورده نه الان، مطمئن باشید ساختار تیمی را در فصل بعد درست خواهم کرد و کسانی که برای تیم و باشگاه حاشیه درست می نمایند توجه نکنید و تحت تاثیر جهت دهی آنهایی که منافع شان قطع شده نشوید و جلوی سنگ اندازی و حاشیه درست کردن آنها بایستید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1529

به "خطیبی: بازیکن می گوید به خاطر طرفداران به تراکتور آمدم اما پولم را ندهید بازی نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیبی: بازیکن می گوید به خاطر طرفداران به تراکتور آمدم اما پولم را ندهید بازی نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید