در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت دوم)

به گزارش افق بسطام، سالم ترین غذاهای فرودگاهی و غذاهای فرودگاهی که باید از آن ها اجتناب کرد

غذای فوری سالم؛ راهنمای بقا در رستوران های بین راهی است. برای اینکه لیستی از غذا های سالم در فرودگاه را داشته باشید در این مطلب با خبرنگاران همراه شوید.

در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت دوم)

وعده های جوی دوسر کامل استارباکس

این غذا تقریبا یکی از سالم ترین گزینه های قابل دسترسی در فرودگاه ها است. این وعده غذایی 150 کالری داشته و 5 گرم پروتئین را در خود جای داده است. بعلاوه در آن سدیم وجود ندارد و تنها 2.5 گرم چربی در این غذا یافت می گردد. علاوه بر این نیز در وعده های کامل جوی دو سر استارباکس، کلسیم و آهن نیز وجود دارند و بعلاوه فهرست مواد تشکیل دهنده این غذا نیز بسیار ساده و کوتاه هستند. بعلاوه می توانید با درخواست مواد افزودنی بر روی وعده کامل جوی دو سر خود، طعم آن را متفاوت کنید؛ به شخصه با سراغ استفاده از میوه های خشک (با 100 کالری) و مغز خشکبار (با 100 کالری) رفتم.

سالاد ویژه بیکن با مرغ کبابی در مک دونالد

مک دونالد تعدادی سالاد بسیار خوب را ارائه می کند که می توان آن ها را با گوشت و یا بدون گوشت سفارش داد. سالاد ویژه بیکن با مرغ کبابی تنها 230 کالری دارد (بدون محاسبه گزینه های اضافه برای تزئین آن). در این غذا می توان 30 گرم پروتئین و 35 درصد از کل اندازه ویتامین ث مورد احتیاج بدون در یک روز را یافت. با این وجود دقت داشته باشید که نوارهای مرغ موجود در این سالاد، نمک زیادی دارند و در خود 400 میلی گرم سدیم دارند. اگر باید درزمینه مصرف نمک احتیاط کنید، بهتر است که این سالاد را بدون مرغ سفارش بدهید.

سوپ سبزیجات گیاهی رستوران Au Bon Pain

یک وعده سایز میانه این سوپ که با هویج، فلفل دلمه ای، کدو، کلم بروکلی و ذرت پخته شده است، در خود اندازه 80 کالری و 3 گرم پروتئین و 3 گرم فیبر دارد. این غذا 50 درصد اندازه ویتامین آ پیشنهادی پزشکان برای یک روز و بعلاوه 35 درصد همین اندازه برای ویتامین ث را نیز در خود دارد. درست مانند بیشتر سوپ هایی که در رستوران ها می خورید، این سوپ نیز حجم بالایی از نمک را در خود جای داده است (در این سوپ اندازه 1120 میلی گرم سدیم وجود دارد) بنابراین اگر می خواهید مصرف نمک خود را کنترل کنید، بهتر است که سایز کوچک آن را سفارش بدهید.

بیگل (نان شیرین حلقه ای) با آرد چند غله در استارباکس

منوی استارباکس معمولا بر اساس منطقه ها مختلف، بسیار متفاوت خواهد بود ولی این میان وعده مناسب و سریع را تقریبا می توان در تمامی شعبه های آن ها یافت. بیگل (نان شیرین حلقه ای) با آرد چند غله ای در این کافه زنجیره ای، تنها 290 کالری دارد و در آن 14 گرم پروتئین یافت می گردد. بعلاوه این غذا 6 گرم فیبر در خود جای داده است (این آمار مربوط به گزینه هایی است که در آن ها خامه یا پنیر به کار نرفته است).

منبع: الی گشت
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1795

به "در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید