دیده بانان لوکلرک به ایران رسیدند

به گزارش افق بسطام، نمایشنامه دیده بانان به عنوانی یکی از برترین آثار نمایشی پی یر روبر لوکلرک نمایشنامه نویس فرانسوی با ترجمه محمدرضا خاکی منتشر شد.

دیده بانان لوکلرک به ایران رسیدند

لوکرک رمان نویس، نمایش نامه نویس، پژوهشگر و منتقد فرانسوی است که بیش از هر چیز به خاطر نمایشنامه های رادیویی خود معروف بوده و برای این فعالیت ها برنده جایزه انجمن نمایشنامه نویسان و طراحان نمایش نیز شده است.

لوکرک علاوه بر نمایشنامه خالق ده ها داستان و اثر پژوهشی نیز هست.

نمایشنامه دیده بانان تنها اثر نمایشی لوکلرک است که برای صحنه نوتشه شده است و در آن نویسنده با دیدی طنزآمیز به یکی از جدی ترین مسائل دنیای معاصر پرداخته است. او در این اثر به جنگ و چگونگی عملکرد نهادهای بین المللی که در این زمینه مسئولیت دارند اشاره داشته است.

به گفته مترجم این کتاب در مقدمه آن، لوکلرک با نوتشن کتاب مگادور آسمانی درباره زندگی ملکه پاریس به شهرت رسیده و پس از آن آثار متعددی درباره زندگی، آثار و شخصیت های سیاسی، تاریخی، فرهنگی و هنری می نویسد. او نویسنده بیش از پنجاه نمایشنامه رادیویی است که در رادیوهای فرانسه، سوئیس و کانادا به اجرا درآمده است.

این نمایشنامه دارای هشت شخصیت اصلی است که با عناوین دیده بان سرزمین مور، دیده بان سرزمین نور، سرباز مور، سرباز روم، رئیس دادگاه عالی بین المللی، ملکه روم و رئیس جمهور روم به ایفای نقش می پردازند.

این کتاب در 104 صفحه و با قیمت 6500 تومان از سوی نشر مروارید منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 295

به "دیده بانان لوکلرک به ایران رسیدند" امتیاز دهید

1 کاربر به "دیده بانان لوکلرک به ایران رسیدند" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بانان لوکلرک به ایران رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید