رویترز: نفتکش ایرانی 2 میلیون بشکه میعانات گازی را در ونزوئلا تخلیه می کند

به گزارش افق بسطام، ایرنا نوشت: خبرگزاری رویترز گزارش داد، نفتکش ایرانی 2 میلیون بشکه میعانات گازی را در ونزوئلا تخلیه می کند.

رویترز: نفتکش ایرانی 2 میلیون بشکه میعانات گازی را در ونزوئلا تخلیه می کند

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز، بر اساس اسناد یک شرکت نفتی و همچنین خدمات ردیابی نفتکش، یک ابر نفتکش ایرانی حامل حدود 2 میلیون بشکه میعانات گازی این هفته آغاز به تخلیه محموله خود در بندر شرکت نفت دولتی ونزوئلا (پترولئوس دی ونزوئلا) کرد.

پترولئوس دی ونزوئلا و شرکت ملی نفت ایران در نیمه دوم سال گذشته میلادی یک قرارداد سوآپ برای مبادله میعانات گازی ایران با نفت خام سنگین شرکت نفتی ونزوئلا آغاز کردند. گفته می شود این توافق برای حفظ تولید نفت ونزوئلا که به مواد رقیق کننده از جمله میعانات برای حمل و نقل و صادرات نیاز دارد، کلیدی است.

سال گذشته، دو شرکت دولتی که متحمل تحریم های ظالمانه آمریکا هستند، حدود 4.82 میلیون بشکه میعانات گازی را با 5.55 میلیون بشکه نفت خام سنگین مبادله کردند که عمدتاً با کشتی های با پرچم ایران حمل می شد.

این دو کشور همچنین بر سر مبادله بنزین ایران با سوخت جت ونزوئلا توافق کردند که این مساله به کمبود سوخت در ونزوئلا کمک کرد.

بر اساس برنامه زمانی واردات و صادرات شرکت پترولئوس دی ونزوئلا که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده، کشتی حامل نفت خام به نام استارلا با پرچم ایران، متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران، روز جمعه وارد آب های ونزوئلا شد.

به گفته تارنمای تنکرترکرز(TankerTrackers)، این کشتی که در ماه دسامبر قبل از حرکت از بندر تمبک ایران، فرستنده خود را خاموش کرد، روز دوشنبه از طریق یدک کش های پترولئوس دی ونزوئلا به بندر خوزه هدایت شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1805

به "رویترز: نفتکش ایرانی 2 میلیون بشکه میعانات گازی را در ونزوئلا تخلیه می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: نفتکش ایرانی 2 میلیون بشکه میعانات گازی را در ونزوئلا تخلیه می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید