شرکت طراحی تراشه ARM هم ارتباط خود را با هواوی قطع کرد

به گزارش افق بسطام، شرکت انگلیسی ARM که در زمینه طراحی تراشه های مختلف فعالیت می نماید، به کارکنان خود اعلام نموده روابط بین این شرکت و هواوی به دلیل تحریم آمریکا به حالت تعلیق درآمده و کارکنان این شرکت باید تمامی قراردادهای فعال، خدمات پشتیبانی و مذاکرات در حال انجام را متوقف نمایند. اگرچه مقر اصلی شرکت ARM در بریتانیا قرار گرفته است، ولی بسیاری از طراحی های آن حاوی تکنولوژی های آمریکایی هستند و به همین خاطر تحریم آمریکا علیه هواوی می تواند ARM را هم تحت تاثیر قرار دهد. در یادداشتی که برای کارکنان این شرکت ارسال شده، آمده که آن ها دیگر نباید با هواوی و شرکت های زیرمجموعه آن مانند آنر همکاری داشته باشند.

شرکت طراحی تراشه ARM هم ارتباط خود را با هواوی قطع کرد

بیشتر تراشه های ساخت هواوی مانند کایرین 980 تعبیه شده در P30 پرو، میت 20 پرو و حتی آنر 20 پرو، مبتنی بر معماری ARM هستند. اگرچه این تراشه ها توسط هواوی طراحی می شوند، ولی تا حد زیادی بر تکنولوژی های شرکت ARM اتکا دارند. توقف همکاری بین این دو شرکت، شرایط هواوی را تا حد زیادی سخت تر می نماید. گفتنی است که هواوی همچنان می تواند به استفاده و ساخت تراشه های فعلی ادامه دهند ولی برای طراحی تراشه های جدید نمی تواند از تکنولوژی های ARM استفاده کند.

هواوی قرار است برای نسل جدید پرچم داران از تراشه کایرین 985 استفاده کند و با توجه به اینکه روند طراحی و ساخت این تراشه به سرانجام رسیده، به احتمال زیاد تحت تاثیر این تحریم قرار نمی گیرد ولی هواوی برای نسل بعدی تراشه های خود با توجه به عدم همکاری ARM، باید تغییرات اساسی اعمال کند.

بنیان گذار هواوی گفته که این تحریم از لحاظ توسعه تراشه ها برای آن مشکل زا نیست زیرا در این زمینه از توانایی بسیار زیادی بهره می برند. اما حالا که دیگر نمی توانند روی همکاری شرکت ARM حساب نمایند، هواوی برای توسعه تراشه های جدید باید با چالش های زیادی دست و پنجه نرم کند.

منبع: 9To5Google

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 85

به "شرکت طراحی تراشه ARM هم ارتباط خود را با هواوی قطع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت طراحی تراشه ARM هم ارتباط خود را با هواوی قطع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید