کاهش خطر ابتلا به دیابت با خوردن این نوشیدنی پرطرفدار

به گزارش افق بسطام، اگر نگران ابتلا به دیابت هستید، نوشیدن چای در طول روز ممکن است یاری کند تا از خطرات این بیماری در امان باشید. چای سیاه، سبز یا اولانگ با کاهش خطر ابتلا به نوع 2 مرتبط است و تحقیقات نشان داده که نوشیدن این حداقل چهار فنجان چای سیاه در روز می تواند در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 موثر باشد.

کاهش خطر ابتلا به دیابت با خوردن این نوشیدنی پرطرفدار

به گزارش فارس به نقل از گاردین، محققان چینی می گویند که نوشیدن چهار فنجان یا بیشتر چای در روز می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 17 درصد طی 10 سال کاهش دهد.

ژیانگ لی، از دانشگاه علم و صنعت ووهان در چین گفت: نتایج ما هیجان انگیز است، زیرا نشان می دهد که مردم می توانند با نوشیدن چهار فنجان چای در روز احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهند.

لی گفت: اگر مردم شیر را در چای بریزند، ممکن است اثر محافظتی حتی بیشتر گردد. اگرچه او و هفت نویسنده همکارش تأثیر شیر در چای را به عنوان بخشی از کار خود آنالیز نکردند، مطالعات قبلی نشان داده که محصولات لبنی می توانند اثر ضد دیابتی نیز داشته باشند.

او گفت: فکر می کنم شیر، تأثیر چای بر دیابت را بیشتر می نماید. یعنی چای با شیر در کاهش خطر ابتلا به این بیماری موثرتر خواهد بود.

او این یافته ها را روز یکشنبه در نشست سالانه انجمن اروپایی برای مطالعه دیابت در استکهلم سوئد ارائه خواهد نمود.

محققان متاآنالیز، 19 مطالعه را درباره تاثیر نوشیدن چای و دیابت انجام دادند که روی تقریباً 1.1 میلیون بزرگسال در هشت کشور در آمریکا، آسیا یا اروپا، از جمله یک مورد در انگلیس انجام شد. آن ها ارتباط قابل توجهی بین نوشیدن چای سیاه، سبز یا اولانگ (یک چای سنتی چینی) و کاهش خطر ابتلا به دیابت پیدا کردند.

در مقایسه با افرادی که چای نمی نوشیدند، افرادی که یک، دو یا سه فنجان در روز چای می نوشیدند، 4 درصد کمتر در معرض خطر بودند، اما افرادی که روزانه چهار فنجان یا بیشتر می نوشیدند، 17 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری بودند. اثر در هر دو جنس زن و مرد ثابت بود.

اما یکی از سوالاتی که درباره این تحقیق مطرح شده این است که چرا نوشیدن چای ممکن است از بدن افراد در برابر دیابت محافظت کند؟

این محقق از دانشگاه علم و صنعت ووهان در چین در پاسخ به این سوال شرح داد که این امکان وجود دارد که اجزای خاصی در چای، مانند پلی فنل ها، سطح گلوکز خون را کاهش دهند که همین موضوع در ابتلا به دیابت تاثیر دارد.

حدود 4 میلیون انگلیسی به دیابت مبتلا هستند. از این تعداد، حدود 90 درصد دیابت نوع 2 دارند که با سبک زندگی ناسالم، به ویژه اضافه وزن مرتبط است. بقیه مبتلا به دیابت نوع 1 هستند، یک بیماری خود ایمنی که با سبک زندگی مرتبط نیست و معمولا در دوران کودکی تشخیص داده می گردد.

لی گفت که اگرچه این یافته ها مشاهده ای هستند و ثابت نمی نمایند که نوشیدن چای باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می گردد، اما ما معتقدیم که احتمالا در این امر نقش دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 شهریور 1401 بروزرسانی: 30 شهریور 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1961

به "کاهش خطر ابتلا به دیابت با خوردن این نوشیدنی پرطرفدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش خطر ابتلا به دیابت با خوردن این نوشیدنی پرطرفدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید