فرانسه با افزایش بحران کرونا مجازات سخت تری را برای ناقضان قرنطینه اعمال می نماید

به گزارش افق بسطام، فرانسه با شدت گیری بحران کرونا، مجازات سفت و سخت تری را برای کسانی که اقدام به قانون شکنی و نقض قرنطینه می نمایند، وضع نموده است.

فرانسه با افزایش بحران کرونا مجازات سخت تری را برای ناقضان قرنطینه اعمال می نماید

به گزارش گروه بین الملل افق بسطام و به نقل از یورونیوز، دادگاهی در شهر بندری کاله در شمال فرانسه یک جوان 20 ساله را به دلیل نقض این مقررات به دو ماه حبس محکوم کرد. این جوان متهم است که هشت بار بدون اینکه گواهی خوداظهاری خروج از منزل را با خود به همراه داشته باشد بدون دلیل موجه از خانه خارج شده است.

طبق قانون، افراد در فرانسه تنها برای کارهای محدودی چون رفتن به منزل، رفتن برای خرید، قدم زدن با سگ، ورزش و دویدن سریع و کوتاه و همچنین رفتن به محل کار (آن هم تنها برای کسانی که هنوز اجازه دارند به فعالیت های کاری خود ادامه دهند) اجازه حضور در سطح شهر دارند. افراد همچنین می توانند برای مراجعه به پزشک و مراکز درمانی و داروخانه هم از خانه خود خارج شوند.

در موردی مشابه همچنین یک جوان 22 ساله در پاریس باید 105 ساعت در سرویس های خدمات عمومی فعالیت کند. دادگاه این حکم را بعد از این صادر کرد که این مرد جوان بارها قانون محدودیت آمد و شد و قرنطینه را زیر پا گذاشت.

کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه می گوید از زمان آغاز قرنطینه در روز 17 مارس تا کنون حدود 5 میلیون 800 هزار مورد بازرسی افراد انجام شده و 359 هزار بار هم قبض جریمه برای افرادی که قانون را نقض نموده اند صادر شده است.

مقامات فرانسه در حالی که حرکت قطار ها به حداقل رسیده است نگرانند که در طول تعطیلات عید پاک سفرهای مردم بیشتر گردد و زمینه افزایش شیوع بیشتر ویروس کرونا فراهم گردد. بر همین اساس قرار است بازرسی ها و کنترل ها تشدید گردد. وزیر کشور فرانسه می گوید: می دانیم که این شرایط برای خانواده ها بسیار سخت است اما چاره ای جز این نداریم و باید محکم بایستیم.

3 سال زندان برای سرفه کردن به صورت مامور پلیس

یک پزشک فرانسوی که ادعا نموده به ویروس کرونا مبتلا است با سرفه کردن به صورت پلیس، به اتهام خشونت، به سه سال زندان محکوم شد. این پزشک 66 ساله روز شنبه در منزل خود در شهر لیل فرانسه بازداشت شد. همسر این پزشک گفته است، شوهرش به دلیل احتمال ابتلا به کووید 19 تحت مراقبت قرار داشته است. این پزشک اما در خودرو همراه با ماموران، ماسک خود را بر می دارد و در ماشین سرفه می نماید. او در ادامه می گوید: من به ویروس کرونا مبتلا هستم و حالا شما هم احتمالا به کووید 19 مبتلا شده اید.

اتهام این پزشک خشونت خانگی و همچنین خشونت علیه مامورانی است که خدمات عمومی ارائه می دهند. او حالا راهی حبس شده است و اجازه ارتباط با همسرش را نیز ندارد. مامورانی که در خودرو همراه این پزشک بوده اند هم تحت نظارت پزشکی قرار گرفته اند.

اوضاع شیوع ویروس کرونا در فرانسه نگران کننده گزارش می گردد. در این کشور تا کنون حدود 57 هزار نفر به کووید 19 مبتلا شده اند. این در حالی است که بیش از 4 هزار نفر نیز در اثر ویروس کرونا، جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 751

به "فرانسه با افزایش بحران کرونا مجازات سخت تری را برای ناقضان قرنطینه اعمال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه با افزایش بحران کرونا مجازات سخت تری را برای ناقضان قرنطینه اعمال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید