مجسمه سازان ایرانی در سمپوزیوم بین المللی بیروت

به گزارش افق بسطام، دومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی با حضور هنرمندانی از ایران، ایتالیا، مصر و لبنان کار خود را با مراسمی در آمفی تئاتر دانشکده هنر، دانشگاه لبنان شروع کرد.

مجسمه سازان ایرانی در سمپوزیوم بین المللی بیروت

به گزارش ایسنا، هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور ایران در این سمپوزیوم گفت: دانشگاه هنر بیروت از ما دعوت کرد تا در این سمپوزیوم حضور داشته باشیم. ما هم طی رایزنی و مشورت با اساتید حوزه مجسمه با سه هنرمند مجسمه ساز محمدرضا ذبیح اله زاده، شهریار رضایی و مهدی سلحشور در این رویداد شرکت کردیم.

مجله هنرهای تجسمی

وی اضافه کرد: حضور ایران در کنار هنرمندان ایتالیا، مصر و لبنان علاوه بر معرفی بهتر هنر کشورمان باعث گفت وگو و تعامل های هنری است. در چنین رویدادهایی هنرمندان و مخاطبان می توانند در کنار یکدیگر به تبادل فرهنگی و هنری بپردازند. هنر ایران، مصر و لبنان نماینده فرهنگ شرق و هنر مجسمه سازی ایتالیا نیز که در طول تاریخ زبانزد بوده به عنوان نماینده غرب در این سمپوزیوم حضور دارند. دومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی سنگ نیز برای مدعوین و مخاطبان نیز گردشگری هنری را به دنبال خواهد داشت آنها طی دیدار از شهر زیبای بیروت، خلق و پروسه ساخت آثار مجسمه را توسط هنرمندانی از چهار کشور جهان به تماشا می نشینند.

مظفری ادامه داد: دومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی به همت دانشگاه هنر بیروت با همکاری سفارت ایران در لبنان برگزار شده است.

همچنین در مراسم گشایش دومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی، محمد حسنی الحاج رئیس دانشکده هنر لبنان گفت: این دانشکده توانسته برای دومین سال پیاپی میزبان مجسمه سازانی از خاستگاه تمدن های بزرگ مانند ایران و ایتالیا باشد. هدف ما استفاده از تجربیات کشورهایی است که در این هنر صاحب مهارت و تجربه هستند تا بتوانیم الگوهای مناسبی را به دانشجویان رشته هنر ارائه دهیم.

عباس خامه یار رایزن فرهنگی ایران ضمن تشکر از حسن نیت و میزبانی دانشگاه لبنان به رغم وجود مسائل مالی در این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران برای همکاری های علمی و فرهنگی میان دو کشور عزم و اراده قوی دارد.

مونیکا زکا مدیر مرکز فرهنگی ایتالیا در لبنان نیز در دیدار با هنرمندان ایرانی، سابقه تمدنی بزرگ و برخورد خوب ایرانیان را ستود.

دومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی سنگ در بیروت با حضور هنرمندانی از ایران، مصر، ایتالیا و لبنان از یکم اکتبر (9مهرماه) شروع و تا 15 اکتبر (23 مهر ماه) در دانشکده هنر، دانشگاه لبنان ادامه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 208

به "مجسمه سازان ایرانی در سمپوزیوم بین المللی بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه سازان ایرانی در سمپوزیوم بین المللی بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید