مجلس هفته آینده شرایط بازار مسکن و بورس را آنالیز می نماید

به گزارش افق بسطام، یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت مسکن و خودرو گفت: قیمت خودرو پرواز نموده و به عرش رسیده و در این شرایط آقایان تنها تماشاچی هستند.

مجلس هفته آینده شرایط بازار مسکن و بورس را آنالیز می نماید

جهت دریافت خدمات آلاچیق در باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان آنالیز ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه های خالی با استناد به اصول 31 و 22 قانون اساسی در اخطاری اظهار کرد: طبق اصل 31 قانون اساسی داشتن مسکن حق هر ایرانی است و دولت موظف است با اولویت تامین مسکن احتیاجمندان به خصوص روستاییان و کارگران این احتیاج را تامین کند. طبق اصل 22 قانون اساسی باید حیثیت، جان و مال مردم از تعرض مصون بماند.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی با هدف افزایش عرضه مسکن و به دنبال آن کاهش قیمت، طرح مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرد که شورای نگهبان به آن ایراد گرفته و ما در حال آنالیز ایرادات هستیم، اما در همین فاصله دولت بازار مسکن را رها نموده به طوری که هفت درصد قیمت مسکن در ماه افزایش یافت. آقایان که می گویند مسئول اجرای قانون اساسی هستند چطور می خواهند اصول 22 و 31 قانون اساسی را اجرا نمایند.؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: آقایان می دانند که قیمت خودرو به کجا رسیده است. رییس جمهور به وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور رسیدگی این موضوع را داده حال این که این وزارتخانه وزیر ندارد انگار قرار است ساختمان وزارتخانه جلوی اوضاع را بگیرد. از طرفی دیگر قیمت مسکن هم افزایش زیادی داشته است، رییس جمهور عنایت بیشتری کند خودروسازان هم یاری نمایند که مردم از شرایط ناراضی هستند.

وی ادامه داد: قیمت خودرو پرواز نموده و دارد به عرش می رسد و در این شرایط آقایان تنها تماشاچی هستند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار گفت: مجلس شورای اسلامی در یکشنبه هفته آینده در جلسه غیرعلنی شرایط بازار مسکن، ارز و بورس را مورد آنالیز قرار می دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 943

به "مجلس هفته آینده شرایط بازار مسکن و بورس را آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس هفته آینده شرایط بازار مسکن و بورس را آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید