مشکل دموکرات ها با فیسبوک جدی است؟ ، جوان ترین عضو کنگره پاسخ می دهد

به گزارش افق بسطام، الکساندار اوکازیو جوان ترین عضو کنگره ایالات متحده به حواشی بین حزب دموکرات و فیس بوک واکنشی معنادار نشان داد. این حواشی از زمانی شروع شد که الیزابت وارن؛ سناتور دموکرات در مورد لزوم شکسته شدن انحصار تجاری و تبلیغاتی غول ها فناوری سخن گفت.

مشکل دموکرات ها با فیسبوک جدی است؟ ، جوان ترین عضو کنگره پاسخ می دهد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، الکساندارا اوکازیو معتقد است دموکراسی یک مشکل بزرگ با فیس بوک دارد. این نماینده دموکرات کنگره با شبکه های اجتماعی غریبه نیست و فعالیتی قابل توجه در توییتر دارد.

اوکازیو با بیش از 3.5 میلیون دنبال کننده در توییتر یکی از فعال ترین اعضای توییتر است. بر این اساس شاید بتوان حدس زد او چندان موافقتی با شکسته شدن پایگاه غولهای فناوری و شبکه های اجتماعی ندارد. با این وجود اوکازیو در پایسخ به این خبرها، هوشمندانه و معنادار عمل کرد و گفت: معین است که جامعه دموکرات ها یک مشکل بزرگ با فیس بوک دارد. فقط به این دلیل که یک کسب و کار انحصاری به صورت آنلاین اتفاق می افتد، به این معنا نیست که یک اتفاق خوب است.

طی یک سال اخیر بسیاری از شرکت های مطرح سیلیکون ولی مانند فیس بوک و توییتر تحت فشار قانون گذاران قرار گرفته اند. یکی از علل این فشارها انتشار اخبار جعلی است. درواقع فقط فیس بوک نیست که زیر نظر تیزبین کنگره قرار گرفته است. غول های فناوری مانند اپل، گوگل و آمازون نیز به خاطر قدرت هایی که دارند زیر فشار کنگره قرار گرفته اند.

البته فیس بوک نیز برابر این همه فشار کوتاه نیامده و تبلیغات انتخاباتی در خصوص الیزابت وارن را موقتا از پلتفرم خود حذف نموده است.باید دید آیا الیزابت وارن در صورت پیروزی در حزب دموکرات، رقابت با دونالد ترامپ و رسیدن به مسند ریاست جمهوری ایالات متحده تهدیدهای خود را در خصوص غول های فناوری عملی خواهد نمود یا خیر .

منبع: انتخاب
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 44

به "مشکل دموکرات ها با فیسبوک جدی است؟ ، جوان ترین عضو کنگره پاسخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل دموکرات ها با فیسبوک جدی است؟ ، جوان ترین عضو کنگره پاسخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید