وزارت خارجه ترکیه انتها سیاست های جانبدارانه اتحادیه اروپا را خواهان شد

به گزارش افق بسطام، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه از اتحادیه اروپا خواست به سیاست های جانبدارانه، به دور از واقعیت و یک بام و دو هوای خود سرانجام دهد.

وزارت خارجه ترکیه انتها سیاست های جانبدارانه اتحادیه اروپا را خواهان شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا نوروز 99 همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت النشره، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در پاسخ به انتقادهای اتحادیه اروپا درباره حفاری های این کشور در شرق دریای مدیترانه اظهار کرد: کشتی ترکیه روز آدینه در چارچوب مجوزی که جمهوری ترک قبرس شمالی سال 2011 برای شرکت نفت ترکیه صادر نموده بود، جهت شروع سومین دور حفاری ها در شرق دریای مدیترانه سمت جنوب جزیره قبرس به حرکت درآمد.

آکسوی در ادامه گفت: در صورتی که کشتی ترکیه پیروز به اکتشاف نفت و گاز در این منطقه گردد، درآمدهای حاصل از آن میان ترک ها و یونانی های ساکن این جزیره تقسیم خواهند شد.

همچنین سخنگوی وزارت خارجه ترکیه تاکید نمود: اتحادیه اروپا باید به سیاست های جانبدارانه، به دور از واقعیت و یک بام و دو هوای خود سرانجام دهد.

وی در ادامه تاکید نمود: اتحادیه اروپا در برابر نقض حقوق ترکیه و ترک های ساکن قبرس از سال 2003 سکوت نموده و در هیچ یک از بیانیه های خود در این رابطه به ترک های قبرس اشاره ای ننموده و وجود آنها و حقوق شان را نادیده گرفته است.

پیشتر جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجه و امنیت اتحادیه اروپا در بیانیه ای نسبت به شروع هرگونه حفاری غیر قانونی نفت و گاز در شرق دریای مدیترانه به ویژه آب های قبرس هشدار داده بود.

همچنین او تاکید نموده بود، همه اعضای جامعه جهانی باید از هرگونه اقدامی که به ثبات و امنیت منطقه آسیب می زند، خودداری نمایند اما متاسفانه قصد ترکیه برای شروع حفاری جدید در کل منطقه در جهت مخالف است.

همچنین این اتحادیه اعلام نموده بود، تحریم های مشخصی را علیه اشخاص و گروه های مسؤول حفاری های غیر مجاز در شرق دریای مدیترانه یا آنهایی که در این فعالیت ها شرکت دارند، اعمال خواهد نمود.

ترکیه میخواهد بر اساس توافقنامه ای که با دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج به امضا رسانده، حفاری هایی را در سواحل قبرس انجام دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 517

به "وزارت خارجه ترکیه انتها سیاست های جانبدارانه اتحادیه اروپا را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه ترکیه انتها سیاست های جانبدارانه اتحادیه اروپا را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید