چگونه بوی عطرتان همه جا را بردارد؟

به گزارش افق بسطام، فرقی نمی کند که هدف تان از عطر زدن چیست، می خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا اعتماد به نفس تان را بالا ببرید، در هر صورت شما باید شیوه درست خرید و استفاده از عطر، طریقه نگهداری آن و... را بدانید.

چگونه بوی عطرتان همه جا را بردارد؟

به گزارش ، عطر ها نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می نمایند. به عنوان مثال عطر تن شماست که در خاطر دوستان تان تا سال های سال به یادگار می ماند، از این رو می توان آن را جزئی از شخصیت تان به حساب آورد. فرقی نمی کند که هدف تان از عطر زدن چیست، می خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا اعتماد به نفس تان را بالا ببرید، در هر صورت شما باید شیوه درست خرید و استفاده از عطر، طریقه نگهداری آن و... را بدانید.

هنگام عطر زدن، باید بدانید که آن را به کدام قسمت بدن تان بزنید. بهترین مکان ها برای عطر، نبض ها هستند، از این رو که گرم ترین نقاط بدن اند و به خوبی آن را پخش می نمایند؛ بنابراین گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین نقاط برای این منظور شناخته شده اند. البته لازم نیست که به تمام این نقاط عطر بزنید، بهترین راه این است که دو نقطه از بدن تان، به عنوان مثال گردن و مچ دست، را انتخاب و عطرتان را تنها به این نقاط اسپری کنید. پس از استحمام، به این علت که پوست بدن شما تمیز است، بهترین زمان برای عطر زدن است. عطر را در هوا اسپری نکنید. هنگام اسپری کردن، شیشه عطر را در فاصله 7 تا 15 سانتی متر از بدن تان نگه دارید. در عطر زدن زیاده روی نکنید، 3 تا 4 اسپری کافی است. پس از زدن عطر، پوست تان را بهم نمالید.قبل از انتخاب عطر مورد علاقه تان، باید بدانید که عطر ها به چند دسته تقسیم می شوند. در واقع با شناخت آنها، بهتر می توانید در خصوص آنچه مورد نیازتان است، تصمیم بگیرید.احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا برخی عطر ها ارزان و برخی دیگر گران هستند. به طور کلی، تفاوت قیمت عطر ها به درصد اسانس های موجود در آن که موجب دوام و ماندگاری عطر می شوند، بستگی دارد.معیار هایی که برای توصیف غِلظت تقریبی یک عطر با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار گیرد، به توضیح زیر می باشد: پرفیوم ها: پرفیوم ها بهترین و با دوام ترین نوع رایحه ها با 22 تا 30 درصد اسانس روغنی هستند که 6 تا 8 ساعت ماندگاری دارند. ادو پرفیوم ها: بعد از پرفیوم ها، ادو پرفیوم ها قرار می گیرند. این گروه با داشتن 15 الی 20 درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می آورند که دوام آن ها 4 تا 5 ساعت است. ادوتویلت ها: این دسته 2 تا 15 درصد اسانس روغنی دارند که 2 تا 3 ساعت هم زمان ماندگاری شان است. ادکلن ها: که برای مردان استفاده می شود تنها حدود 2 تا 4 درصد روغن دارند که ماندگاری شان تا 2 ساعت است.اگر می خواهید که با عطر خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، باید چگونگی انتخاب یک عطر خوب را نیز بدانید. برای این منظور، عطر را از فاصله روی سمپل های کاغذی اسپری کنید و پس از چند ثانیه آن را بو کنید و ببینید کدامیک با سلیقه شما بیشتر جور در می آید. فقط قبل از انتخاب یادتان باشد که عطر های خنک برای روز های گرم بهار و تابستان و عطر های گرم و تند برای روز های سرد پاییز و زمستان مناسب می باشد.

اگر می خواهید در خصوص ماندگاری عطر اطمینان یابید، آن را به مچ دست تان بزنید و بگذارید تا یک روز کامل روی دست تان بماند. از آنجا که پوست هر فردی با دیگری فرق دارد، از ترکیب عطر با روغن های طبیعی پوست نیز عکس العمل های متفاوتی نشان می دهد. به همین دلیل، با زدن عطر روی مچ دست تان، نه تنها ماندگاری عطر را بلکه رایحه آن را روی پوست بدن تان بهتر تشخیص می دهید.رایحه پایه (TOP NOTE): رایحه پایه، رایحه ای است که پس از چند دقیقه از استعمال عطر احساس می شود. رایحه اولیه همان احساس اولیه از بوی عطر می باشد، به همین خاطر در فروش عطر تاثیر بسزایی دارد. ترکیباتی که در این مرحله دخیل هستند بوی تند و تازه ای داشته و شدیدا فرار می باشند و به سرعت تبخیر می گردند. مدت زمان ماندگاری این عطر 15 تا 120 دقیقه است.رایحه ثانویه (MIDDLE NOTE): رایحه ثانویه زمانی که رایحه ابتدایی از میان می رود آشکار می شود. رایحه ثانوی بدنه اصلی عطر را تشکیل می دهد و بعنوان ملایم نماینده بوی تند اولیه بکار می رود. رایحه این مرحله چیزی حدود 30 دقیقه تا 5 ساعت بعد از استعمال عطر احساس می شود.رایحه پایانی (BASE NOTE): رایحه پایانی عطر زمانی که رایحه پایه و ثانویه از میان می روند، آشکار می شود. ترکیبات این گروه معمولا ثابت نماینده می باشند. رایحه این مرحله قبل از 30 دقیقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد و همان بویی است که در نهایت برای شما از عطر می ماند. این رایحه 2 تا بیش از 8 ساعت ماندگاری دارد.عطر ها روی بدن های مختلف، تاثیرات متفاوتی را بر جای خواهند گذاشت. این که عطری روی بدن اطرافیان تان بوی خوبی دارد، دلیل بر این نیست که روی بدن شما هم همان تاثیر را می گذارد؛ بنابراین بهتر است که هنگام خرید عطر، خودتان آن را تست کنید.مکانی که عطرتان را در آنجا نگهداری می کنید، می تواند روی بوی آن تاثیر زیادی بگذارد، بنابراین باید در خصوص جای نگهداری آن احتیاط لازم را به خرج دهید. به عنوان مثال نگهداری عطر در مکان هایی که تغییر ناگهانی دما دارند، می تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین تاثیر را می گذارد؛ بنابراین از قرار دادن شیشه عطرتان در مکان هایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.اگر می خواهید که عطرتان دوام بالایی داشته باشد، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می تواند مکان مناسبی برای این کار باشد.پس از این که عطر مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید روش استفاده درست از آن را بدانید. برخی ها در مصرف عطر صرفه جویی می نمایند و تنها به یک اسپری راضی می شوند، در حالی که این مقدار آنقدر کم است که هیچکس متوجه آن نخواهد شد. افراط در این کار هم درست نیست، زیرا ممکن است که رایحه شدید عطرتان، توی ذوق دیگران بزند. به همین دلیل باید مقدار درست استفاده از آن را بدانید. در واقع میزان استفاده از آن به نوع عطرتان بستگی دارد. به عنوان مثال برای عطر های سبک باید مقدار بیشتری (حدود 4 تا 6 اسپری) نسبت به عطر های سنگین و تند (2 تا 3 اسپری)، مصرف نمود.

منبع: برترین ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 7

به "چگونه بوی عطرتان همه جا را بردارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بوی عطرتان همه جا را بردارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید