کاربرد های جالب شامپو بچه؛ هم درمانی، هم نظافت

به گزارش افق بسطام، خبرنگاران: شامپو بچه شوینده بسیار ملایمی برای مو و پوست بسیار حساس کودک دلبند شماست، اما آیا می دانستید که شامپو بچه چه کاربرد های جالب دیگری هم دارد؟

کاربرد های جالب شامپو بچه؛ هم درمانی، هم نظافت

شستن صورت

وقتی شامپو بچه برای پوست حساس کودک مناسب است پس برای پوست صورت تان هم می تواند ملایم و مناسب باشد. شامپو بچه می تواند بخشی از روتین مراقبت از پوست تان باشد.

جدا کردن نوار زخمی که چسبیده است

اگر به اندازه کافی شجاع نیستید که نوار زخم را از روی زخم تان جدا کنید، می توانید یک قطره شامپو بچه روی چسب بریزید و آن را به راحتی از روی زخم تان جدا کنید.

پاکسازی سینوس ها

شما می توانید با سینوس شور، از ترشحات سینوسی تان خلاص شوید، اما اگر یک قطره شامپو بچه را در مقداری محلول آبنمک بریزید، یاری تان می نماید عفونت سینوس های تان را برطرف کنید. ما معمولا به بچه ها می گوییم آب خالی نمی تواند باکتری ها را از دست های شان پاک کند و باید از صابون استفاده نمایند. همین موضوع در خصوص سینوس ها نیز وجود دارد. اما توصیه می کنیم قبل از استفاده از شامپو بچه برای شستن سینوس ها اول با پزشک تان مشورت کنید.

برطرف التهاب های جزئی چشم

پلک های تان قرمز شده اند و خارش دارند؟ ممکن است دچار بلفاریت شده باشید که یکی از اختلالات معمول چشمی و ناشی از باکتری است. عفونت های چشمی نیز مانند عفونت های سینوسی با کمی شامپو بچه قابل برطرف هستند. شامپو بچه از این بابت شهرت دارد که چشم ها را نمی سوزاند. پس فقط کافیست اول چشم های تان را کمپرس گرم کنید و سپس با محلول رقیق شده شامپو بچه و آب (یا آبنمک) به آرمی چشم ها را بمالید.

شستن رنگ اضافی از مو ها

آیا شوینده ای که برای چشم ها و بینی تان ملایم است این اندازه قدرت دارد که رنگ موی اضافی را بشوید؟ بله، کمی جوش شیرین به شامپو بچه اضافه کنید و با آن، رنگ موی اضافی را بشویید. شاید لازم باشد دو سه بار مو ها را آب بکشید و دوباره تکرار کنید، اما به گفته کارشناسان زیبایی، این شیوه واقعا مفیدتر از استفاده از روشن نماینده رنگ مو است.

تمیز کردن جواهرات مصنوعی

الماس سخت ترین ماده روی کره زمین است؛ بنابراین عجیب نیست که بشنوید می توانید الماس را با جوشاندن در ترکیبی از آب و شامپو بچه تمیز کنید، اما آیا می دانستید جواهرات مصنوعی را که مثل الماس مقاوم نیست هم می توانید با همین شیوه تمیز کنید؟ کافیست یک قطره شامپو بچه و یک قطره آب را ترکیب نموده و با مسواکی نرم روی جواهرات مصنوعی تان بکشید و سپس با آب سرد بشویید و کاملا خشک کنید.

تمیز کردن سطوح

اگر دوست دارید کمتر از مواد شیمیایی برای تمیز کردن خانه تان بهره ببرید، می توانید از شامپو بچه یاری بگیرید (یک قاشق غذاخوری شامپو بچه در چهار و نیم لیتر آب). شامپو بچه شوینده ملایمی است، اما یاری می نماید چربی ها از سطوح پاک شده و بدون اینکه اثری باقی بماند تمیز گردد.

تمیز کردن فرش ها

برای تمیز کردن فرش های تان احتیاجی نیست از شوینده های قوی بهره ببرید. می توانید از شامپو بچه برای تمیز کردن فرش ها بهره ببرید.

تمیز کردن اجاق گاز

فرمولاسیون شامپو بچه برای تمیز کردن چربی های اضافی از روی پوست کودک تنظیم شده است، پس می تواند چربی های اجاق گازتان را هم تمیز کند. می توانید کمی جوش شیرین را با شامپو بچه ترکیب کنید و با آن چربی های اجاق گازتان را بزدایید.

تمیز کردن مبلمان چرمی

ملبمان چربی شما به هیچ محلول خاصی برای تمیز و براق شدن احتیاج ندارد. اصلا بهتر است با مبلمان چرمی تان ملایم تر رفتار کنید! کمی شامپو بچه را با آب ترکیب نموده و با یک دستمال نمدار مبلمان تان را تمیز کنید. احتیاجی به آبکشی هم نیست. با یک دستمال هر چیزی را که باقی مانده پاک کنید.

زدودن لکه های عرق از کلاه چرمی

لکه های عرق کلاه چرمی تان را زشت و کدر نموده اند؟ کافیست پارچه نمداری را با یکی دو قطره شامپو بچه روی کلاه چرمی تان بکشید و با پارچه نمدار تمیز دیگری هر چیزی را که باقیمانده پاک کنید.

شامپو بچه به جای مایع دستشویی

اگر پوست تان نسبت به مایه دستشویی حساسیت دارد چه چیزی ملایم تر از شامپو بچه؟

شستن لباس های کشمیر و پشمی

شامپو بچه شوینده ملایمی برای شستن لباس های کشمیر و پشمی است. کشمیر و پشم در واقع مو هستند و وقتی شامپو بچه برای مو های نرم و لطیف کودک مناسب است پس حتما برای کشمیر و پشم هم مناسب است. لباس ها پشمی و کشمیرتان را با دست و با شامپو بچه بشویید و برای خشک کردن آن ها را در یک آبکش بگذارید و آویزان نکنید.

روان کردن زیپ

زیپی دارید که گیر می نماید؟ می توانید کمی شامپو بچه روی آن بزنید و آن را مثل روز اولش نرم و روان کنید.

شستن برس های آرایشی

برس های آرایشی معمولا زود پُر از پودر ها و رنگ ها می شوند و ضروری است آن ها را تمیز کنید. می توانید با محلول آب و شامپو بچه برس های آرایشی تان را بشویید.

شستن اتومبیل

دو فنجان شامپو بچه را در یک سطل آب بریزید و اتومیبل تان را بشویید تا بدرخشد. در ضمن اتومبیل تان خوشبو هم خواهد شد!

منبع: rd

منبع: برترین ها
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 173

به "کاربرد های جالب شامپو بچه؛ هم درمانی، هم نظافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربرد های جالب شامپو بچه؛ هم درمانی، هم نظافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید