کدام دانشگاه ها تا خاتمه فروردین 99 تعطیل هستند؟

به گزارش افق بسطام، با توجه به تعطیلی دانشگاه ها بخاطر جلوگیری از شیوع کرونا بر آن شدیم تا شرایط بازگشایی یا برگزاری کلاس های مجازی آن ها را پس از تعطیلات نوروز بررسی کنیم.

کدام دانشگاه ها تا خاتمه فروردین 99 تعطیل هستند؟

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، یک ماهی می شود که جامعه دانشگاهی در پی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شیوه نوینی از آموزش و علم آموزی را پیش گرفته اند و با برگزاری کلاس های الکترونیکی دیگر دانشگاه ها خالی از اساتید و دانشجویان شدند. هرچند که برگزاری این نوع کلاس های آموزشی از جهات بسیاری مثبت و نوین ارزیابی شده است، اما در این روز ها دانشجویان با شنیدن اخبار متنوعی از استمرار تعطیلی ها و تمدید ترم تحصیلی سردرگم شدند و آنطور که باید و شاید تکلیف خود را برای آینده نمی دانند.

درحالی که تمام تصمیم گیری ها به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی دارد، اما در این بین اخبار ضد و نقیضی از وزارت علوم، دانشگاه ها، اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و ... به گوش می رسد که هرکدام به نوعی درباره بازگشایی یا عدم بازگشایی دانشگاه ها صحبت می کنند به طور مثال وقتی رییس جمهور از اجرا شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ماه خبر می دهد و تعطیلی دانشگاه ها و مدارس تا آن زمان را رسما اعلام می کند، اما زاهدی رییس کمیسیون آموزش مجلس مطرح می کند که برپایی کلاس های حضوری دانشگاه ها تا نیمه اردیبهشت ماه ممکن نیست.

در این راستا سعی کردیم با تعدادی از دانشگاه ها درباره شرایط برگزاری کلاس های حضوری و غیرحضوری شان بعد از تعطیلات نوروز صحبت کنیم:

دانشگاه های علوم پزشکی کشور

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابلاغ نامه ای آموزشی به تمام دانشگاه های علوم پزشکی گفت: ترم تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی تا خاتمه شهریورماه 99 ادامه خواهد داشت و دیگر ترم تابستانی تحصیلی وجود ندارد همچنین واحد های نظری به صورت مجازی و واحد های عملی و کارآموزی در تابستان ارائه خواهد شد و شرط ارائه خاتمه نامه قبل از معرفی به آزمون دانشنامه در این سال تحصیلی لغو می شود.

دانشگاه علم و صنعت

جبار علی ذاکری، رییس دانشگاه علم و صنعت ایران بیان کرد: تمامی کلاس های آموزشی دانشگاه تا اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بازگشایی دانشگاه ها به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

دانشگاه صنعتی شریف

در جلسه مجازی هیئت رییسه دانشگاه شریف مقرر شد با توجه به ادامه شرایط خاص در کشور و به منظور حفظ سلامت دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی، پیش بینی های لازم برای استمرار فعالیت های آموزشی و پژوهشی بر بستر IT حداقل تا خاتمه فروردین صورت گیرد و معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای برگزاری جلسات دفاع از خاتمه نامه ها و رساله ها و نیز برگزاری سایر دروس به ویژه دروس عملی و آزمایشگاهی برنامه ریزی و اقدامات لازم را انجام دهند.

دانشگاه الزهرا (س)

کلیه کلاس های آموزشی دانشگاه الزهرا (س) تا 30 فروردین ماه 99 به صورت مجازی برگزار خواهد شد و دانشجویان تا آن تاریخ نباید به دانشگاه مراجعه نداشته باشند. خوابگاه های دانشجویی نیز تا اعلام برگزاری حضوری کلاس ها تعطیل خواهند بود. تمامی کلاس های مجازی دانشگاه از 14 فروردین ماه 99 برگزار دایر است و اعضای هیدت علمی و مدعو باید کلاس های مجازی جبرانی را از هفته دوم فروردین 99 آغاز کنند.

دانشگاه علمی و کاربردی

مختار جلالی جوران معاون آموزشی دانشگاه علمی و کاربردی بیان کرد: برای فراهم سازی زیرساخت های لازم برگزاری کلاس های آنلاین تلاش بسیاری شده است و هر کدام از دانشکده ها و واحد ها که امکان برگزاری کلاس های الکترونیکی را پیدا کردند تا 30 فروردین ماه 99 به این شیوه آموزشی ادامه خواهند داد.

دانشگاه فنی و حرفه ای

غلامرضا کیانی معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای تصمیم بازگشایی دانشکده ها و واحد های آموزشی این دانشگاه را منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست و گفت تا زمان اعلام رسمی ستاد تمامی کلاس های دانشجویان به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

علی اشرفی زاده معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر گفت: طبق برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های اجرا شده تمامی کلاس های آموزشی دانشجویان این دانشگاه تا خاتمه فروردین ماه 99 به صورت مجازی است.

دانشگاه فرهنگیان

حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه علرغم تقویت زیرساخت های لازم برای برگزاری کلاس های الکترونیکی، اما دروس اصلی را نمی توان به صورت مجازی برگزار کرد، افزود: با این وجود منتظر دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و کلاس ها را به صورت آنلاین پیش می بریم تا ببینیم برای بازگشایی دانشگاه ها و برپایی کلاس های حضوری چه زمانی را به ما اعلام می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 738

به "کدام دانشگاه ها تا خاتمه فروردین 99 تعطیل هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام دانشگاه ها تا خاتمه فروردین 99 تعطیل هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید