55 روز بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی فوتسال، رشته پُرافتخار چشم انتظار معرفی رئیس و سرمربی

به گزارش افق بسطام، کمیته و تیم ملی فوتسال ایران هنوز متصدی ندارند و رئیس فدراسیون فوتبال درباره آنها تصمیمی نگرفته است.

55 روز بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی فوتسال، رشته پُرافتخار چشم انتظار معرفی رئیس و سرمربی

به گزارش خبرنگاران، 55 روز پیش بود که تیم ملی فوتسال ایران با شکست غیرمنتظره مقابل قزاقستان، از دور رقابت های جام جهانی 2021 لیتوانی کنار رفت و به کشورمان بازگشت. تیمی که در جام جهانی 2016 به مقام سوم دست یافت و در جام ملت های آسیا در سال های 2018 و 2016 جشن قهرمانی گرفت.

پس از این اتفاق، کارشناسان و مربیان نظرات مختلفی درباره ادامه کار محمد ناظم الشریعه در کادر فنی تیم ملی فوتسال یا قطع همکاری با وی ارائه کردند. عده ای معتقد بودند سرمربی 52 ساله تیم ملی، جوانگرایی لازم را در این تیم پیاده ننموده و باید به کار خود در این تیم خاتمه دهد؛ بعضی دیگر نیز اعتقاد به ادامه همکاری با ناظم الشریعه داشتند.

انتظار می رفت شرایط نیمکت تیم ملی پس از بازگشت به ایران معین گردد، اما این معادله مجهول حل نشد و سکوت، تنها واکنش مدیران فدراسیون فوتبال به ادامه همکاری با ناظم الشریعه بوده است. ملی پوشان قرار بود از هفت تا 10 آبان، اردویی تدارکاتی در تهران برپا نمایند و 20 بازیکن به این اردو دعوت شدند، لیستی که 9 ملی پوش قدیمی را در بر نداشت و نشان می داد ناظم الشریعه میخواهد پروژه پوست اندازی در تیم ملی را شروع کند.

در شرایطی که به نظر می رسید ناظم الشریعه به کار خود در تیم ملی ادامه خواهد داد، اردوی فوق با نظر مدیران باشگاه های لیگ فزونی لغو شد. این در شرایطی است که فدراسیون فوتبال به ملی پوشان فوتسال اعلام نموده که آنها در روزهای خاتمهی آذر، دو ملاقات محبت آمیز با تیم ملی ایتالیا خواهند داشت و در صورت مسجل شدن برگزاری این مسابقه، شاگردان ناظم الشریعه بدون اردو راهی ایتالیا می شوند.

با ادامه ابهام در مورد کادر فنی تیم ملی، کمیته فوتسال نیز همچنان بدون رئیس روزگار می گذراند. حدود سه ماه از استعفای مهرداد سراجی از ریاست کمیته فوتسال می گذرد و همچنان رئیس تازهی برای این کمیته انتخاب نشده است. عزیزی خادم در آستانه شروع جام جهانی، حسن کامرانی فر را مأمور سر و سامان دادن به اوضاع تیم ملی فوتسال کرد و او در نشست 13 روز پیش کمیته فوتسال نیز حضور یافت.

این جلسه که با حضور ناظم الشریعه، کامرانی فر و اعضای کمیته فوتسال یعنی محمدرضا کافی، علی طاهری، غلامعلی هنرپیشه و رضا رحمانی برگزار گردید، فضای مثبتی برای ادامه فعالیت سرمربی فعلی تیم ملی داشت. با این حال سرنوشت نیمکت این تیم به نشست اعضای کمیته فوتسال با عزیزی خادم موکول شد. به موازات این موضوع، فدراسیون نشینان مذاکرات را با سایر گزینه ها پیش بردند که تا به امروز نتیجه ای در پی نداشته است.

با وجود اینکه مسابقات تیم ملی فوتبال در بازه 26 آبان تا 7 بهمن تعطیل است، هنوز خبری از معین تکلیف سرمربی تیم ملی فوتسال نشده و رایزنی ها برای انتخاب رئیس کمیته فوتسال هم ادامه دارد. این در حالی است که در صورت جوانگرایی در تیم ملی و دعوت از بازیکنان تازه به اردوی این تیم، ملی پوشان تازه برای موفقیت احتیاج به هماهنگی بیشتر و اردوهای تدارکاتی دارند. با این شرایط هنوز نه تیم ملی فوتسال سرمربی دارد، نه کمیته فوتسال رئیس.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1762

به "55 روز بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی فوتسال، رشته پُرافتخار چشم انتظار معرفی رئیس و سرمربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "55 روز بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی فوتسال، رشته پُرافتخار چشم انتظار معرفی رئیس و سرمربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید