استاندار تهران: 2021 نفر در ناآرامی های اخیر بازداشت شدند

به گزارش افق بسطام، استاندار تهران با اشاره به تعداد افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات هفته های گذشته، گفت: براساس آمار های اولیه 2021نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند.

استاندار تهران: 2021 نفر در ناآرامی های اخیر بازداشت شدند

به گزارش گروه سیاسی افق بسطام، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران امروز (سه شنبه) همزمان با بازدید از ستاد انتخاباتی فرمانداری تهران در جمع افق بسطام در پاسخ به سوالی در رابطه با میزان خسارات وارد شده به اموال عمومی و خصوصی در استان تهران در جریان اعتراضات هفته های گذشته، گفت: همانطور که رئیس قوه قضائیه اعلام نموده، اگر خسارت هایی به مردم وارد شده باشد، پس از آنالیز جبران خواهد شد. نیت و هدفمان این است که در اغتشاشات اخیر اگر خسارت دیده و خود فرد اقدام در راستا اغتشاشات ننموده باشد حتما آنالیز نموده و خسارت وارده را جبران خواهیم کرد.

وی در رابطه با آماری از میزان خسارات وارد شده در استان تهران، اضافه نمود: در استان تهران 29 صندلی سوخت دچار حریق شده، بیش از 140 شعبه بانک آسیب های جدی دیدند. همچنین ساختمان های فرمانداری در بعضی از شهرستان ها بین 10 تا 15 درصد دچار خسارت شده و 47 فروشگاه زنجیره ای در استان تهران بعضا دچار حریق شده یا مورد سرقت قرار گرفتند.

استاندار تهران با بیان اینکه تمام کوشش ما بر این است که عادی سازی فعالیت ها را شروع کنیم، گفت: برای تمام فرمانداری ها و شهرداری ها این تکلیف را قرار داده ایم که منظر عمومی شهر را به حالت اولیه بازگردانند.

بندپی گفت: همچنین از بانک مرکزی خواستیم که در مورد بانک های آسیب دیده، خیلی به دنبال مسائل مربوط به بیمه نباشد؛ بلکه سریعا آن ها را تجهیز نموده تا مردم از خدمات آن ها بهره مند شوند. تاکنون 20 صندلی سوخت به مدار بازگشته و امروز نیز 3 صندلی دیگر وارد مدار می گردد. 6 صندلی باقی مانده تا دو روز دیگر وارد چرخه خدمت رسانی می شوند.

وی با اشاره به تعداد افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات هفته های گذشته گفت: براساس آمار های اولیه 2021نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند که بسیاری از آن ها بلافاصله با یک بازپرسی و به دستور محاکم قضائی اگر به صورت احساسی و به دلیل عدم آگاهی و برای نخستین بار وارد جریانات شده بودند، بلافاصله بعد از دستگیری آزاد شدند؛ اما آن هایی که دستور گرفته و برای ایجاد مشکل برای در نظم و امنیت و آرامش مردم به خیابان ها آمده بودند و همچنین سوابقی نیز در پفراینده شان وجود داشت، هنوز در مرحله بازپرسی هستند.

استاندار تهران اضافه نمود: در جریانات اخیر در استان تهران ما دو شهید تقدیم کردیم و همچنین زخمی های نیرو های انتظامی بیشتر از زخمی های اغتشاشات گران بوده است.

وی در ادامه در رابطه با اظهارات فرماندار شهر قدس مبنی بر دستور شلیک به معترضان، گفت: منظور او این بوده که هر کسی وارد فرمانداری شد با استفاده از ابزار فیزیکی با آن ها مقابله نمایند. در فرمانداری هیچ گونه اسلحه ای وجود ندارد که بخواهند از آن استفاده نمایند. او به زودی توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهد داد.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی در رابطه با انتشار بوی نامطبوع عصر روز گذشته (دوشنبه) در تهران، بیان نمود: این بوی نامطبوع که قسمتی از مناطق تهران را گرفته بود با وزش باد و باران رفع شده و اکنون شاخص آلودگی هوا کمتر از 80 است که عدد قابل قبولی محسوب می گردد.

محسنی بندپی با بیان اینکه کارشناسان محیط زیست با استفاده از دستگاه سنجش میزان اکسید کربن و اکسید ازت آنالیز کردند که همه آن ها در حد نرمال بوده است، اضافه نمود: طبق آنالیز هایی که انجام شده احتمالا منشأ بو از جنوب تهران بوده، زیرا در آن زمان ما دو ساعت وزش باد از سمت جنوب را داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه 27 کانون بو در جنوب و جنوب غربی یعنی از شهرری تا فرودگاه امام (ره) وجود دارد گفت: مهمترین آن ها آرادکوه است که در این منطقه روزانه 7000 تن پسماند خانگی انباشت می گردد. از این پسماند ها بوی نامطبوعی به وجود می آید و هنوز ما نتوانستیم آنجا را طبق اصول علمی ساماندهی کنیم.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: شهرداری تهران موظف شده که طرح پسماند را تدوین کند و هم اکنون با کارشناسان خارجی در حال مشورت است. ضمن آنکه قرار است محل آن نیز که اکنون چسبیده به تهران است به نطقه دیگری انتقال داده گردد.

وی در مورد زمان راه اندازی متروی پرند نیز گفت: با هماهنگی که با وزارت راه و شهرسازی و راه آهن جمهوری اسلامی به عمل آمده در آذر ماه شاهد راه اندازی این خط ریلی خواهیم بود.

استاندار تهران ضمن ابراز رضایت از رسیدگی و فرایند ثبت نام داوطلبان تاکید نمود: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی دارای یک قانون اساسی مردم نهاد هستیم که تمام صفحات آن تجلی حضور مردم است.

وی اضافه نمود: اکنون نیز انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان دوره ای خبرگان را با نظم و شفافیت برگزار خواهیم کرد و هر فردی که این صلاحیت را در خود می بیند که در تبیین قانون و نمایندگی مردم نقش داشته باشد، می تواند کاندیدا گردد.

استاندار تهران گفت: تا ساعت 10 صبح امروز 480 نفر ثبت نام کردند که 18 درصد آن زنان و 6 نفر نیز از اقلیت های مذهبی هستند.

وی در خاتمه با بیان اینکه این انتخابات از حساسیت ویژه ای برخوردار است، زیرا در هفته های اخیر ما با انواع توطئه ها روبه رو بودیم که قصد داشتند امید مردم را ناامید نمایند، گفت: حضور مردم در این انتخابات می تواند تجلی ایستادگی آن ها در برابر این توطئه و دلبستگی آن ها به نظام اسلامی باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 465

به "استاندار تهران: 2021 نفر در ناآرامی های اخیر بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار تهران: 2021 نفر در ناآرامی های اخیر بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید