بهره گیری از ظرفیت های سامانه 1888 در لایحه حمایت و صیانت از افشاگران فساد

به گزارش افق بسطام، شهر: شهردار تهران صبح امروز -15 مهر- به وسیله سامانه های 137 و 1888 به سوالات و مسائل مطرح شده از شهروندان پاسخ گفت.

بهره گیری از ظرفیت های سامانه 1888 در لایحه حمایت و صیانت از افشاگران فساد

به گزارش خبرنگار شهر، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه جوابگویی اش به شهروندان به وسیله سامانه های 137 و 1888 به خبرنگاران گفت: سامانه های 137 و 1888 نقطه اتصال مستقیم ما با مردم است و شهروندان به وسیله این سامانه ها می توانند مسائل و مسائل خود را مطرح نمایند. برای ما مهم است که در قبال طرح مسائل و مسائل مردم در این سامانه ها، عکس العمل سریع و به موقع بخش های ذیربط وجود داشته باشد. حناچی تاکید نمود: همه مدیران شهرداری تهران وظیفه دارند نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند و در صورتی که انجام خواسته های بعضی شهروندان در کوتاه مدت میسر نبود، باید پاسخ های قانع نماینده و رضایت بخش به پیغام ها داده گردد.

او گفت: امروز شخصاً ساعتی با شهروندان درباره مسائلشان به وسیله این سامانه ها صحبت کردم. گزارشات مختلفی مطرح شد که از جمله آنها املاک در طرح، مسائل حمل و نقل عمومی و اجرای ماده صد بود که به معاونت های مربوطه ارجاع داده شد. علاوه بر این به صورت دوره ای گزارشات مربوط به این سامانه ها و مسائل و مسائل مردم مطرح و آنالیز می گردد و بر آن نظارت وجود دارد. حناچی اضافه کرد: طی دو سال گذشته گلایه مندی شهروندان از حوزه شهرسازی به موضوعات دیگر سوق پیدا نموده که نشان دهنده کار موثر در این حوزه است. آنالیز های مستمر برای کاهش نارضایتی یا گلایه مندی مقطعی مردم انجام می گردد و علاوه بر این آنالیز، شرایط فعالیت سامانه های 137 و 1888 را نیز مورد ارزیابی قرار می دهیم .

شهردار تهران گفت: در روزهای اولی که شهردار شدم بیشتر مسائل مطرح از سوی مردم در حوزه شهرسازی بود که این موضوع هم اکنون در رده چهارم موضوعات مطرح از سوی مردم است و این نشان می دهد که مسائل این بخش تا حدودی مرتفع شده است به صورت عمومی مراجعات مردم به این سامانه ها نسبت به قبل حدود 10 درصد کاهش داشته است که می تواند دو دلیل داشته باشد یا نتیجه عملکرد های مناسب بوده است یا ناامید شدند اما به نظر می رسد نتیجه عملکرد ها در کاهش مراجعات مردم به آنها تاثیر داشته است.

شهردار تهران در این ملاقات گفت: مرکز نظارت همگانی 1888 در بحث شفافیت و برخورد با فساد مورد توجه و تمرکز است و در لایحه حمایت و صیانت از افشاگران فساد نیز از ظرفیت های این مرکز استفاده خواهیم کرد.

حناچی همچنین با تاکید ویژه بر ضرورت حساسیت رسیدگی به پیغام ها و خواسته های مردمی منعکس شده به وسیله سامانه 1888 اعلام کرد: کاهش حساسیت مدیران ارشد و حوزه های اجرایی در رسیدگی و پیگیری پیغام های 1888 و 137 می تواند به ناامیدی شهروندان از مدیریت منجر گردد.

او در ادامه با اشاره به ارائه گزارشهای فصلی از سامانه های 137 و 1888 در جلسات شورای معاونین گفت: پس از طرح این گزارشها مناطقی که دارای ضعف هستند تذکر گرفته و علت فراوانی پیغام در حوزه های مختلف نیز آنالیز می گردد.

در این جلسه علاوه بر شهردار تهران، معاونین شهردار و بعضی از مدیران کل سازمان ها، شرکت ها، ادارات نیز حضور داشتند و جوابگوی تماس های شهروندان بودند که قریب به 400 تماس از شهروندان دریافت و جوابگو داده شد.

شهردار تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره لایحه افزایش قیمت بلیت حمل و نقل عمومی گفت: 60 درصد حمل و نقل عمومی را بخش خصوصی به عهده دارد و منصفانه نیست که در شرایط افزایش قیمت ها و تورم در کشور از آنها انتظار داشته باشیم که همچنان با قیمت های قبل کار نمایند. قانون به ما می گوید اگر برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت ها وجود دارد باید اول در شورای شهر تصویب شده و بعد با حاکمیت مطرح گردد و این راستا قانونی طی شده است.

او اضافه کرد: تا وقتی هزینه ها در حال افزایش است طبعاً نباید انتظار داشته باشیم که قیمت بلیط ها به همان شکل سابق بماند چراکه مقدار سوبسید اختصاص یافته در این حوزه با قیمت واقعی افزایش زیادی خواهد داشت و ادامه فعالیت ها را مختل می نماید.

او در پاسخ به این سوال که آیا دولت در ماه های اخیر سهم خود از حمل و نقل عمومی را پرداخت نموده است دولت معمولاً با تأخیر سهم خود را پرداخت می نمایند اما در چند ماه اخیر شاهد افزایش بالای قیمت ها بودیم پولی در این بخش از سوی دولت تخصیص نیافته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1061

به "بهره گیری از ظرفیت های سامانه 1888 در لایحه حمایت و صیانت از افشاگران فساد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره گیری از ظرفیت های سامانه 1888 در لایحه حمایت و صیانت از افشاگران فساد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید