جزئیات درخواست پرسپولیس برای توافق بابرانکو، فدراسیون تضمین می دهد

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران، مذاکرات فشرده مهدی خواجه وند و فرامرز دیناروند از باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ در زاگرب کرواسی ادامه دارد تا آنها بتوانند سرمربی پیشین پرسپولیس را قبل از حکم کمیته انضباطی فیفا راضی کرده تا از شکایت خود مبنی بر دریافت طلب یک میلیون یورویی اش دست بکشد.

جزئیات درخواست پرسپولیس برای توافق بابرانکو، فدراسیون تضمین می دهد

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

جزئیات مذاکره پرسپولیس با برانکو در حالی قرار است فاش نشود که این مربی همچنان نامزد اصلی حضور روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران به عنوان جانشین مارک ویلموتس است.

سفیر برای پرسپولیس وقت گرفت

دکتر صادق سفیر ایران در زاگرب کرواسی پس از اینکه مشکل اقتصادیاتی برانکو ایوانکوویچ را به دلیل عدم پرداخت آن توسط باشگاه پرسپولیس با رایزنی های دیپلماتیک حل کرد بار دیگر نقش بسزای خود را در حل مسائل فدراسیون ایفا کرد. سفیر ایران حدود یک ماه پیش با محمدحسن انصاریفرد مدیرعامل پرسپولیس تماس گرفت و از او خواست تا کنندگان خود را برای جلسات کاری با برانکو در زمینه رسیدن به توافق لازم در راستای پرداخت مطالبات او در روزهای دوم وسوم دیماه به زاگرب بفرستد.

پرسپولیس همچنان تخفیف می خواهد

خواجه وند معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس و دیناروند مدیر امور اقتصادی سرخ ها پس از دیدار با برانکو از او می خواهند تا با توجه به شرایط اقتصادی موجود در این باشگاه تخفیف قابل ملاحظه ای را برای آنها در نظر بگیرد. برانکو قبل از این درخواست تخفیف پنجاه درصدی سرخ ها را رد کرده بود اما حالا به نظر می رسد تصمیم دارد بخشی از یک میلیون یورو طلب خود و دستیارانش را نادیده بگیرد و به توافق برسد.

650 هزار یورو لطفاً!

باشگاه پرسپولیس قصد دارد طلب کادر فنی پیشین خود را از یک میلیون یورو به 650 هزار یورو برساند تا بتوانند این پول را از طریق مجاری قانونی در همان قاره اروپا به حساب شخصی برانکو ایوانکوویچ واریز کنند تا تحریم های اقتصادی و بانکی آمریکا تاثیری روی این موضوع نگذارد. درخواستی که هنوز مورد موافقت برانکو ایوانکوویچ قرار نگرفته است و این مربی قصد دارد با دستیاران خود جلسه ای را برگزار کرده تا با مشورت وکلای خود بتواند به رقم نهایی مورد نظر برسد.

فدراسیون تضمین می دهد؛ پرسپولیس تعهد

باشگاه پرسپولیس با توجه به حضور بازیکنان خود در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه و همچنین برخی موفقیت ها در لیگ قهرمانان 2018 آسیا نزد فیفا طلبکار است اما به دلیل مشکل در واریز این پول به بانک های ایرانی نمی تواند آن را دریافت کند.

پرسپولیس در صورت حصول توافق با برانکو ایوانکوویچ قرار است به فدراسیون فوتبال تعهد بدهد که آنها با توجه به آیین نامه های اقتصادی موجود در فیفا بتوانند دریافت کرده و به برانکو پرداخت کنند.فدراسیون فوتبال ایران نیز حاضر به تضمین این پول طبق طلبی که پرسپولیس در فیفا دارد گرفته است.

نکته جالب توجه در جلسات مسئولان باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ نظارت وزارت ورزش و جوانان روی این موضوع است. مسعود سلطانی فر که پیش از این اعلام کرده بود فدراسیون فوتبال درباره انتخاب سرمربی تیم ملی تصمیم نهایی را می گیرد قصد دارد مشکل اقتصادی برانکو را حل نماید تا پروفسور کروات به نیمکت تیم ملی نزدیک تر شود.

شروط کاری برانکو مورد موافقت فدراسیون قرار گرفت

صادق سفیر ایران در زاگرب کرواسی دوستی دیرینه ای با برانکو دارد. همین امر باعث شد تا صادق با درخواست وزارت ورزش اقدام به مذاکره با این مربی برای پذیرش مربیگری تیم ملی کند. برانکو در ابتدا می خواست تکلیف مارک ویلموتس معین شود. فسخ قرارداد مرد بلژیکی با فدراسیون فوتبال باعث ترغیب برانکو شده است تا او شرایط کاری خود را نظیر مدت قرارداد و عدم قول مساعد برای صعود قطعی به جام جهانی 2022 قطر اعلام کند. شروطی که مورد موافقت فدراسیون فوتبال نیز قرار گرفته است.

همه چیز برای تیم ملی در گرو توافق سرخ است

دومینوی پرداخت مطالبات برانکو از سوی پرسپولیس نشان می دهد که خاتمه این موضوع در صورت توافق منجر به حضور برانکو روی نیمکت تیم ملی ایران می شود. نیمکتی که قرار است پس از تعطیلات کریسمس سال 2020 و در صورت توافقات نهایی اقتصادی به برانکو برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 536

به "جزئیات درخواست پرسپولیس برای توافق بابرانکو، فدراسیون تضمین می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات درخواست پرسپولیس برای توافق بابرانکو، فدراسیون تضمین می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید