جزئیات پرداخت یاری هزینه کرونایی 100 هزار تومانی

به گزارش افق بسطام، جزئیات پرداخت یاری هزینه کرونایی 100 هزار تومانی/ احتیاج به ثبت نام نیست11 میلیون خانوار مشمول یاری هزینه بلاعوض 100 هزار تومانی (معادل 29 میلیون و 700 هزار نفر) به صورت مستقیم توسط دولت شناسایی شده اند و مشمولان لازم نیست که هیچ گونه ثبت نامی را انجام دهند.

جزئیات پرداخت یاری هزینه کرونایی 100 هزار تومانی

به گزارش ایرنا، همزمان با اجرای دور دوم تعطیلات سراسری برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، دولت به صورت هدفمند در قالب دو طرح از افرادی که در دوران کرونا متضرر شدند قصد حمایت دارد. یکی از این طرح ها پرداخت وام یک میلیون تومانی و دیگری پرداخت یاری بلاعوض یکصد هزار تومانی به اعضای خانوار است.

به گفته رییس جمهوری یک سوم جمعیت کشور (11 میلیون خانوار و به عبارتی 29 میلیون و 700 هزار نفر) مشمول این دو طرح جدید حمایتی دولتی هستند.

یاری هزینه بلاعوض یکصد هزارتومانی به ازای اعضای خانوار یکی از یاری هایی به شمار می رود که دولت درنظر گرفته است.

چه کسانی مشمول دریافت یاری هستند؟

یارانه یاری معیشتی یکصد هزار تومانی به اعضای خانوارهایی که منبع درآمدی ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده اند، تعلق می گیرد که نزدیک به 29.7 میلیون نفر (11 میلیون خانوار)، تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می گیرند.

براین اساس، افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.

به گفته رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کارگرانی که درآمد ثابت ندارند، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و رانندگان تاکسی شامل این طرح هستند.

زمان پرداخت

زمان پرداخت یاری هزینه جبرانی از آذر ماه است و به مدت چهارماه (آذر، دی، بهمن و اسفندماه) پرداخت می گردد.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون گفت که پرداخت یاری یکصد هزارتومانی از نیمه آذرماه آغاز می گردد.

یارانه 100 هزارتومانی احتیاج به ثبت نام ندارد

یاری هزینه بلاعوض یکصد هزار تومانی احتیاج به ثبت نام از سوی متقاضیان ندارد، وزارت تعاون مشمولان دریافت بسته معیشتی 100 هزار تومانی را شناسایی نموده است.

براساس اعلام وزارت تعاون در فروردین ماه سال جاری، به 23 میلیون سرپرست خانوار وام یک میلیونی پرداخت شد که اطلاعات گردآوری شده در آن دوران، ملاک عمل خواهد بود و احتیاج نیست، متقاضیان اقدامی انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1166

به "جزئیات پرداخت یاری هزینه کرونایی 100 هزار تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت یاری هزینه کرونایی 100 هزار تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید