حزب حاکم میانمار: هم اکنون هم از مسلمانان محافظت می کنیم!

به گزارش افق بسطام، سخنگوی حزب حاکم میانمار امروز، آدینه اظهار کرد، این کشور تدابیری را برای حفاظت از مسلمانان روهینجا اعمال نموده است.

حزب حاکم میانمار: هم اکنون هم از مسلمانان محافظت می کنیم!

به گزارش خبرنگاران، میو نیونت، سخنگوی حزب حاکم میانمار یک روز پس از صدور حکم دیوان دادگستری بین المللی مبنی بر توقف نسل کشی علیه مسلمانان در این کشور اظهار کرد، دولت هم اکنون بیشتر مفاد این حکم را انجام می دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، او بدون تشریح ادعای خود، با اشاره به یکی از چندین اقدامی که دادگاه لاهه این کشور را ملزم به انجام آن نموده، اضافه نمود: کار دیگری که باید انجام دهیم، ارائه گزارش است.

وی در ادامه گفت، دولت غیرنظامی میانمار که به طور مشترک با ارتش بر میانمار حکومت می نماید، در توافقی طبق قانون اساسی که اختیارات گسترده ای را برای فرمانده ارتش حفظ می نماید، نمی تواند سربازان را کنترل کند.

این سخنگو اظهار کرد: در شرایط سیاسی کنونی با دشواری هایی در جهت حل بعضی مسائل روبه رو هستیم. از جمله آن ها حکمی مبنی بر لزوم حصول اطمینان دولت از عدم ارتکاب نسل کشی یا اقدام در این راستا علیه روهینجایی ها یا بنگالی ها از سوی ارتش یا شبه نظامیان مسلح است.

دیوان بین المللی دادگستری در رای خود که دیروز، پنجشنبه صادر شد، اظهار کرد، ادعای میانمار را مبنی بر این که اقداماتی در راستای تسهیل بازگشت آوارگان روهینجایی، ایجاد صلح در راخین و مواخذه ارتش به وسیله ساز و کارهای داخلی صورت داده، نمی پذیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 611

به "حزب حاکم میانمار: هم اکنون هم از مسلمانان محافظت می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب حاکم میانمار: هم اکنون هم از مسلمانان محافظت می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید