رویداد شب فرهنگی ایران در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد

به گزارش افق بسطام، رویداد شب فرهنگی ایران در حاشیه شصت و ششمین نشست وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار گشت.

رویداد شب فرهنگی ایران در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در این رویداد که شامگاه دوشنبه 22 مهرماه به همت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گشت، گفت: در این شب زیبای فرهنگ ایران، حضور هنرمندان کوچک و بزرگ مایه صفای این نشست شد که در آستانه اربعین حسینی در سرنا و دوتار خود نام ابا عبداله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را نواختند و مرا به یاد نقاره خوان های اهل تشیع انداختند زمانی که راه را بر زیارت شیعه می بستند و در شیپور و سرنا و طبل، مظلومیت اهل بیت را می نواختند، این یکی از زیبایی های بسیار چشمگیر امشب بود. امیدوارم نام و یاد ایران و فرهنگ این سرزمین در خاطره مهمانان این شب به یادماندنی باقی بماند.

این رویداد فرهنگی باهدف معرفی آداب ورسوم اقوام ایرانی، صنایع دستی کشور و ارائه بسته های سفر با حضور نمایندگانی از اقوام مختلف ایران و هنرمندان صنایع دستی برگزار گشت.

بازدید از موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بخش دیگری از برنامه های این شب فرهنگی بود.

رویداد شب فرهنگی ایران با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، امیررضا شریف نیا مدیر مجموعه نیاوران تدروس آدهانوم گبریسوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و احمد سلیم المنظری مدیر منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، وزرا و مدیران ارشد بهداشتی کشورهای عضو مدیترانه شرقی و برخی از سازمان های بین المللی و همچنین متخصصین ارشد بهداشتی از اقصی نقاط جهان در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار گشت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 353

به "رویداد شب فرهنگی ایران در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد شب فرهنگی ایران در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید