سفر به فضا چقدر آب می خورد؟

به گزارش افق بسطام، شاید زمانی سفر به فضا تنها به عنوان روشی منحصرا برای تحقیقات علمی یا راهکاری برای پیشرفت در عرصه علم تلقی می شد، اما چندی است کمپانی های متفاوتی سفر به فضا را نیز به فهرست سفرهای تفریحی اضافه کردند و برای تبدیل شدن به بهترین در این عرصه با یکدیگر به رقابت میپردازند.

سفر به فضا چقدر آب می خورد؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

در بالتیمور واقع در ایالت مریلند 600 فضانورد از 60 کشور مختلف دنیا برای نخستین سفرشان به فضا آموزش می بینند، اما این افراد فضانوردان حرفه ای نیستند بلکه بخشی از نخستین گروه گردشگران هستند که برای تجربه جدیدترین نوع سفر گردشگری یعنی سفر به فضا به کمپانی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) پول پرداخت می نمایند.

ویرجین گلکتیک که به یک میلیارد بریتانیایی و مدیر سابق فیسبوک تعلق دارد، کمپانی پیشتاز در عرصه گردشگری فضایی شناخته می گردد. این کمپانی می خواهد سفر به فضا را در آینده نزدیک به یک تجارت پرسود تبدیل کند. در حال حاضر هر مسافر قیمت سرسام آور 250 هزار دلار آمریکا را برای یک سفر 90 دقیقه ای به این کمپانی پرداخت می نماید. این سفر به گردشگران فضایی این امکان را می دهد تا جاذبه صفر را تجربه نمایند و کره زمین را از فضا ببینند. مسافران این کمپانی نباید حتما تمام استانداردهای فیزیکی و سلامت فضانوردان ناسا را داشته باشند، با این حال آزمایشات پزشکی روی مسافران این کمپانی انجام خواهد شد تا از بی خطر بودن این سفر برای آن ها اطمینان حاصل گردد.

تقریبا 60 سال قبل بود که یوری گاگارین فضانورد روسیه ای به نخستین فردی تبدیل شد که به فضا سفر نموده است. امروزه یک رقابت دیگر برای سفر به فضا شکل گرفته است، اما این بار این رقابت بین کمپانی های خصوصی که می خواهند به عرصه گردشگری فضایی قدم بگذارند، به وجود آمده است.

کمپانی بلو اوریجینز که توسط جف بزوس مدیرعامل آمازون تاسیس شده است نیز نخستین سفر فضایی خود برای گردشگران را از سال آینده شروع خواهد نمود. سفر کردن با این کمپانی هم برای هر مسافر صدها شاید هم هزاران دلار آب می خورد.

یکی از کارشناسان گردشگری معتقد است: این قدم های کوچک برای فعالیت در عرصه گردشگری فضایی می تواند روی دیگر حوزه های این صنعت تاثیر بگذارد و در حال حاضر نیز بسیاری از کشورها در کوشش هستند تا خود را به قطب سفرهای فضایی تبدیل نمایند.

ماریانا سیگالا که یک کارشناس در حوزه گردشگری است، اعلام کرد: فرستادن افراد به فضا نیازمند زیرسازی های بسیار تخصصی، رژیم غذایی ویژه، آموزش و لباس های فضایی مناسب است. کارشناسان و متخصصان بسیار متفاوتی در عرصه گردشگری فضایی وجود دارند و به طبع ارتقای گردشگری فضایی می تواند فرصت های شغلی و مالی بسیاری را ایجاد کند. این تورهای گردشگری فضایی در نهایت می توانند بدنه تحقیقی را شکل دهند که نتایج آن می تواند به زندگی بشر در دیگر کره ها منجر گردد.

به عقیده سیگلا، در حال حاضر رویای سفر به فضا، تنها برای افرادی با سرمایه های کلان امکان پذیر است، اما هرچه که تعداد این دست سفرها افزایش پیدا کند و دنیای تکنولوژی شاهد پیشرفت های بیشتری باشد، تعداد سفرهای فضایی نیز بسیار بیشتر خواهد شد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 443

به "سفر به فضا چقدر آب می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به فضا چقدر آب می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید