شفاف سازی جزئیات تسهیلات جبرانی خسارت های کرونا ویژه گردشگری

به گزارش افق بسطام، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، شفاف سازی جزئیات تسهیلات جبرانی خسارت های کرونا ویژه گردشگری صورت گرفت.

شفاف سازی جزئیات تسهیلات جبرانی خسارت های کرونا ویژه گردشگری

از سفر با تور پاتایا ارزان لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

برای دریافت وام کرونا ویژه گردشگری چه باید کرد؟

ولی تیموری در جمع روسای صنوف تخصصی گردشگری و فعالان این حوزه به منظور شفاف سازی درباره جزئیات تسهیلات جبرانی خسارت های کرونا ویژه بخش گردشگری، گفت: احتیاج است برای تسریع در پرداخت تسهیلات کرونا فعالان گردشگری چنان چه در قالب راهنمایان گردشگری و یا دفاتر خدمات مسافرتی جای می گیرند در سامانه دفاتر به نشانی ta.mcth.ir اطلاعات خود را بارگذاری نمایند و در صورتیکه در گروه سایر واحدها قرار دارند ورود به سامانه تاسیسات گردشگری موسوم به جانا به نشانی myst.mcth.ir را در برنامه فوری خود قرار دهند.

او با بیان اینکه هماهنگی لازم با وزارت کار و بانک مرکزی برای تایید ثبت نام و ارسال پرونده ها به شعبه های بانک ها بعمل آمده، اضافه نمود: این تسهیلات و همچنین امهال در پرداخت تنها بر اساس درخواست فعالان صورت می گیرد و در غیر این صورت رویه عادی پیش خواهد رفت.

او یادآور شد: به موجب مصوبه ستاد ملی کرونا، مقرر شده است پرداخت کلیه هزینه ها و بدهی فعالان گردشگری شامل مالیات سال های گذشته، حق بیمه کارفرمایی، بازپرداخت اقساط بانکی و همچنین قبوض حامل های انرژی تا انتها سال جاری به تعویق افتد.

به گفته معاون گردشگری، براساس مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونا، تمام فعالان صنعت گردشگری می توانند از حداقل 16 میلیون تومان تا 900 میلیون تومان وام بانکی با دوره تنفس حدود شش ماه بهره مند شوند که مصوبه پرداخت این تسهیلات نیز از سوی بانک مرکزی به بانکهای عامل ابلاغ شده است.

بر این اساس به هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمان پذیرها و مراکز اقامتی سنتی و بومگردی تا سقف 900 میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین 150 تا 300 میلیون تومان و همچنین به راهنمایان گردشگری 20 میلیون تومان تسهیلات بانکی تعلق می گیرد. گفتنی است که مجتمع های گردشگری، موسسات آموزش گردشگری، شرکت های حمل و نقل، واحدهای پذیرایی بین راهی، شرکتهای ارزیابی خدمات گردشگری و ارزیابان و عوامل تطبیق نیز از این بسته بهره مند می شوند.

بازپرداخت اقساط این تسهیلات با سود 12 درصد از اول اردیبهشت سال 1400 خواهد بود و بنگاه هایی که با دستورالعمل قبل تسهیلات دریافت نموده اند نیز مجاز به دریافت مابه التفاوت تسهیلات طبق دستورالعمل جدید خواهند بود.

منبع: همگردی
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1104

به "شفاف سازی جزئیات تسهیلات جبرانی خسارت های کرونا ویژه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفاف سازی جزئیات تسهیلات جبرانی خسارت های کرونا ویژه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید