طلای سیاه بورس های جهان را قرمزپوش کرد

به گزارش افق بسطام، خبرنگاران: نوسان های نفت، دست از سر بازارهای جهان برنمی دارد. امروز (چهارشنبه) نیز بورس های جهانی افت سنگینی را از آسیا تا آمریکا از سر گذراندند. هراس نفتی به بورس های جهانی سرایت کرده و دو روز است که تمام شاخص ها، قرمز شده اند.

طلای سیاه بورس های جهان را قرمزپوش کرد

به گزارش خبرنگاران نوسان های نفت، دست از سر بازارهای جهان برنمی دارد. امروز(چهارشنبه) نیز بورس های جهانی افت سنگینی را از آسیا تا آمریکا از سر گذراندند.

بر اساس گزارش رویترز، هر سه شاخص اصلی وال استریت ریزش داشتند. شاخص صنعتی داوجونز 2.67 درصد، شاخص اس اند پی 500 3.07 درصد و شاخص نزدک کامپوزیت 3.48 درصد فروریختند.

در اروپا نیز اوضاع از همین قرار بود. شاخص فوتسی 100 بورس لندن با 2.96 درصد کاهش نسبت به روز قبل در سطح 5786.96 واحد بسته شد. شاخص دکس 30 بورس فرانکفورت در آلمان نزدیک به 4 درصد ریزش داشت. شاخص کک 40 بورس پاریس نیز 3.77 درصد از ارزش خود را از دست داد. در مادرید ایتالیا نیز شاخص ایبکس 35، 2.88 درصد فروریخت.

سی ان ان بیزینس درباره فرایند بازارها می نویسد: به نظر می رسد که هراس نفتی، در حال سرازیر شدن به بازار سهام است.

بر اساس گزارش سی ان ان بیزینس، بورس های آسیایی نیز افت جدی داشتند. شاخص نیکی در ژاپن 1.6 درصد و شاخص کاسپی در کره جنوبی 0.6 درصد فروریختند. شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ نیز 0.1 درصد و شاخص کامپوزیت در شانگهای چین 0.3 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

بلومبرگ فرایند بازارها را چنین تحلیل می کند: همه گیری کرونا روز به روز در جهان بیشتر می شود و شمار مبتلایان و قربانیان فرایندی فزاینده دارد. از طرف دیگر، اخبار بازار انرژی و ریزیش شدید قیمت نفت با نگرانی از ورشگستگی گسترده کسب و کارهای کوچک و متوسط در صورت تداوم شرایط فعلی همراه شده است. این شرایط، باعث ایجاد موج تازه ای از نگرانی ها در بین معامله گران شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 824

به "طلای سیاه بورس های جهان را قرمزپوش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلای سیاه بورس های جهان را قرمزپوش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید