علائم کرونای جهش یافته انگلیسی ، فرایند افزایشی گردش ویروس در کشور

به گزارش افق بسطام، عضو کمیته علمی و مشورتی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان بیماری کرونا در کشور رو به افزایش است، هشدار داد که اگر به همین منوال افزایش بیماری پیش رود باید منتظر موج چهارم کروناویروس در کشور باشیم و به هر حال هر موجی از بیماری که ایجاد گردد با مرگ و میر و تعداد زیادی بستری بیماران و بیماران بدحال همراه است.

علائم کرونای جهش یافته انگلیسی ، فرایند افزایشی گردش ویروس در کشور

به گزارش خبرنگاران، دکتر مینو محرز در مصاحبه با ایسنا درباره شرایط بیماری کووید 19 در کشور و احتمال بروز موج چهارم به عنوان یک پیک خطرناک، گفت: در حال حاضر بیماری در حال افزایش است و به صورت بدی دارد میزان بیماری بالا می رود. زیرا گردش ویروس جهش یافته ای که در انگلیس جهش پیدا نموده، در حال افزایش است و این ویروس هم سرعت انتقال بسیار بالایی دارد.

وی اضافه نمود: البته باید توجه کرد که وقتی تعداد بیماران افزایش یابد، تبعا تعداد بیماران بدحال و نوع شدید بیماری و کشندگی هم بیشتر می گردد. سرعت انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار بسیار بالاست و بر همین اساس می تواند تعداد بیماران بدحال و میزان مرگ و میر را با افزایش تعداد بیماران در افراد، افزایش دهد.

محرز گفت: علائم این ویروس جهش یافته انگلیسی با ویروس قبلی تفاوتی ندارد. صرفا قدرت سرایتش بسیار بالاتر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در آستانه تعطیلات نوروز هستیم و مردم از خانه ها بیرون آمده اند و رفت و آمد دارند و همین موضوع منجر به افزایش بیماری شده است، گفت: به محض اینکه مردم کرونا را فراموش می نمایند و پروتکل های بهداشتی را جدی نمی گیرند، کرونا افزایش پیدا می نماید. توصیه ما این است که مانند گذشته عمل نمایند.

این متخصص عفونی ادامه داد: خواهشم از مردم این است که اصلا از حالا برای عید برنامه ریزی ننمایند؛ چراکه اصلا معین نیست که شرایط بیماری به چه صورت پیش می رود. تنها اقدامی که باید انجام گردد، رعایت پروتکل ها مانند حفظ فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و... است.

محرز تاکید نمود: اگر به همین منوال افزایش بیماری پیش رود باید منتظر موج چهارم بیماری در کشور باشیم و به هر حال هر موجی از بیماری که ایجاد گردد با مرگ و میر و تعداد زیادی بستری بیماران و بیماران بدحال همراه است. باید سعی کنیم که موج جدیدی از بیماری در کشور ایجاد نگردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1316

به "علائم کرونای جهش یافته انگلیسی ، فرایند افزایشی گردش ویروس در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم کرونای جهش یافته انگلیسی ، فرایند افزایشی گردش ویروس در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید