مراسم تودیع و معارفه شهرداران مناطق 2، 3 و 14 برگزار گشت

به گزارش افق بسطام، شهر: مراسم تودیع و تکریم رسول کشت پور، مصطفی سلیمی و رضا عباسی، شهرداران مناطق 2، 3 و 14 و معارفه حسن رحمانی، احمد تواهن و کامبیز مصطفی پور شهرداران جدید این مناطق برگزار گشت.

مراسم تودیع و معارفه شهرداران مناطق 2، 3 و 14 برگزار گشت

به گزارش خبرنگار شهر، مصطفی سلیمی، شهردار سابق منطقه 3 و سرپرست جدید معاونت هماهنگی امور مناطق در این مراسم ضمن تشکر از مجموعه شهرداری این منطقه با بیان اینکه منطقه 3 در موضوعات مختلف و متعدد رتبه های مناسبی را کسب نموده، گفت: بهره برداری از پروژه متوقف تونل آرش اسفندیار ، تقاطع مدرس و پلی که ساخته شد و اصلاح هندسی ها که باعث کاهش 50 درصدی فوتی ها شد از جمله اقدامات مهم در این منطقه در سه سال گذشته است.

او اضافه کرد: شهرداری منطقه 3 نسبت به سال گذشته هزار میلیارد تومان افزایش درآمد داشته است. این درحالی است که در حوزه شهرسازی و صدور پروانه 20 روز و در بخش گواهی 9 روز کاهش زمان داشتیم.

سلیمی مطرح نمود: در حوزه املاک بیش از 30 ملک در اختیار غیر، را بازپس گیری کردیم و ملک 3700 متری در اختیار غیر در جردن که بیش از 500 میلیون تومان در سال درآمدزایی داشت را به عنوان بوستان در اختیار شهفرایندان قرار دادیم. همچنین در اجرای احکام بالاترین رأی را داشتیم.

احمد تواهن، شهردار جدید منطقه 3 در این مراسم از حسن توجه و اعتماد شهردار تهران تشکر کرد و گفت: کلید یکی از حساس ترین مناطق شهر تهران به من سپرده شد و امیدوارم بتوانم جوابگوی توجه شهردار تهران باشم.

او اضافه کرد: به عنوان یک تیم و گروه در مجموعه شهرداری تهران یک وظیفه خطیر گروهی و جمعی داریم که در این کار شاخص های همگرایی، صداقت و سلامت از مهمترین عوامل برای پیشبرد اهداف هستند.

تواهن با بیان اینکه یک مدیر حق ندارد تکروی کند و همه ما در شهرداری تهران یک پیکر واحد هستیم، مطرح نمود: در شرایط سخت مالی به سر می بریم و در این شرایط ناچار به مقاومت هستیم و باید با تکیه بر شاخص های همگرایی، صداقت و سلامت و با رویکرد شهفرایند مداری برای رسیدن به هدف عظیم تهران شهری برای همه گام های موثری برداریم.

مصطفی کاظمی، مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران در این مراسم گفت: سوالی که می تواند مطرح باشد این است که دلیل این تغییرات در سال سرانجامی مدیریت شهری چیست؟ واقعیت این است که برای اینکه در این مدت باقی مانده دستاوردها و اهداف متفاوتی را محقق نموده باشیم و سیاست های شهرداری و مصوبات شورا را به نتیجه برسانیم نیازمند این هستیم که تحرک تازه ای در مناطق اتفاق بیفتد. باید بر اساس ریل گذاری که در حال اجرا است فارغ از اینکه چه کسی در مسند شهرداری تهران است، توسعه عرصه های عمومی و ایجاد فضای نشاط و امید برای شهفرایندان انجام گردد و امیدواریم در سرانجام دوره حس رضایتمندی داشته باشیم.

استفاده از فرصت رود دره ها در منطقه 2

به گزارش خبرنگار شهر، رسول کشت پور، شهردار سابق منطقه 2 در این مراسم گفت: در سه سال گذشته کوشش کردیم هر چه در توان داریم انجام دهیم.

او اضافه کرد: با توجه به بضاعت و تجربیات و دانشی که در اختیار داشتیم کوشش بر این بود که بتوانیم گره گشایی کنیم.

کشت پور ضمن تشکر از حمایت های شهردار تهران اضافه کرد: امیدوارم شهردار جدید منطقه بتواند همانند گذشته کارها را به پیش ببرد. در سطح منطقه با شورایاری ها همکاری خوبی داشتیم و تعاملات با گروه های مختلف و شهفرایندان به خوبی اجرا شده و امیدواریم در سایه این تعاملات کارها بهتر از گذشته پیش برود.

مصطفی سلیمی، سرپرست معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در این مراسم گفت: کارهای ارزشمند موثری در منطقه 2 اجرا شده ، منطقه ای خاص که به دلیل کوهپایه بودن و برخورداری از روددره ها از جهاتی مورد طمع و تعدی قرار گرفته و مشکلاتی برای مردم شهرداری به وجود آورده که امیدواریم با جدیت در خصوص این تعدی ها برخورد گردد.

او ادامه داد: وجود روددره ها می تواند فرصتی ایده آل برای شهر و شهفرایندان باشد و نگاه به منابع انسانی و پتانسیل درون شهرداری می تواند در ادامه این فرایند موثر باشد.

حسن رحمانی شهردار جدید منطقه 2 در این مراسم گفت: امیدواریم که بتوانیم منشاء خیر و برکت باشیم و در راستا توسعه حرکت کنیم. منطقه 2 شرایط و بافت جمعیتی خاصی دارد و قسمتهایی از آن برخوردار و قسمت هایی نیز کم برخوردار است .

او گفت: وجود روددره ها می تواند فرصت مناسبی باشد و باید در ایجاد حس نشاط و بهبود کیفیت زندگی مردم کوشش کنیم و در راستای تکریم مردم قدم برداریم.

رحمانی یادآور شد: باید سرمایه گذاری ها را به درستی پیش ببریم و در راستا مشارکت های اجتماعی که نوع برتر مشارکت ها است، حرکت کنیم.

مصطفی کاظمی، مشاور عالی شهردار و مدیرکل دفتر شهردار تهران در این مراسم گفت: شهرداری تهران که محیطی پویاست دائما در حال تغییر و تحول است و مدیریت ها هم با نوسانات زیادی روبرو است. یکی از ارکان مهم در این راستا پرسنل شهرداری است و هنرمندی یک مدیر این است که ارتباط با مجموعه تحت مدیریت خود را به درستی برقرار کند.

کاظمی در باره شهردار سابق این منطقه گفت: دو ویژگی شاخص در شهردار سابق منطقه وجود داشت که نخست فضای نشاط و امید در راستای توسعه عرصه عمومی است که در سطح منطقه برقرار نموده و دوم اینکه موضوعات نوآورانه در سطح منطقه را تعقیب و دنبال نموده که از جمله آن می توان به تنظیم تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره نمود.

رشد و پویایی و خلاقیت با تغییر حاصل خواهد شد

به گزارش خبرنگار شهر، رضا عباسی، شهردار سابق منطقه 14 در این مراسم با بیان اینکه باید ادامه راستا در این شرایط سخت مالی و در شرایط شیوع کرونا طی گردد، گفت: برای من مهم این است که در کنار انسانهای عظیم کار کنم و حتی اگر شهردار تهران تشخیص دهند از مجموعه خارج شوم نیز برای من خیر است و نباید در این زمینه احساسی رفتار کنیم و باید یاری کنیم شرایط منطقه بهتر از گذشته پیش برود.

مصطفی سلیمی، سرپرست جدید معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران گفت: تغییر جزو ذات و طبیعت روزگار و زندگی ما است؛ گاهی اوقات شاید برداشت منفی داشته باشیم اما در واقع تغییر باعث رشد، بالندگی، پویایی و خلاقیت خواهد شد. تغییرات در همه مناطق دید و نگاه جدیدی را به وجود می آورد تا قدم هایی به سمت جلو برداریم.

او با بیان اینکه منطقه دارالمومنین از مناطقی است که از قدیم جزو مذهبی ترین و متدین ترین مناطق بوده و ارتباط با شهفرایندان از اهمیت خاصی در آن برخوردار است، اضافه کرد: همه تغییرات امروز از بدنه خود شهرداری است و این جای خوشحالی و خوشبختی است، در حالی که قبل از این شاهد بودیم که افرادی خارج از شهرداری ، یک شبه در یک سِمت گمارده می شدند.

کامبیز مصطفی پور، شهردار جدید منطقه 14 در این مراسم ضمن تشکر از زحمات شهردار سابق این منطقه با بیان اینکه خدمت کردن به مردم مومن منطقه 14 افتخار عظیمی است، گفت: باید با صداقت، شفافیت و مشارکت برای تحقق شعار محوری شهر تهران یعنی تهران شهری برای همه که یک پیغام راهبردی در بحث عدالت توزیعی و مورد تاکید شهردار تهران است، قدم برداریم.

مصطفی کاظمی، مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران در این مراسم گفت: شهرداری برای اداره شهر متکی به توان، نیرومندی، آگاهی، دانش و تجارب کارکنان خود است و این یکی از اصول مدیریت این دوره است که بر استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل کارکنان شهرداری تاکید دارد.

او اضافه کرد: باید فرصت و زمینه ارتقاء برای نیروهایی که کمتر دیده شدند فراهم گردد تا بتوانند در مناصب مختلف مدیریت شهری ایفای نقش نمایند و در مدتی که از مدیریت شهری باقی مانده نیازمند این هستیم که با تحرک و انرژی مضاعف حداکثر کوشش را انجام دهیم تا اهدافی که در سیاست های مصوب شورا و سیاست های شهرداری تهران مطرح است را در سطح عملیات و اقدام محقق کنیم. روح تازه باید در سطح مناطق دمیده می شد، البته راستا همان راستای است که قبلاً بوده و فقط باید به کارها سرعت داده گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1070

به "مراسم تودیع و معارفه شهرداران مناطق 2، 3 و 14 برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تودیع و معارفه شهرداران مناطق 2، 3 و 14 برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید