خبرنگاران بولیوی برای مهار کرونا انتخابات ریاست جمهوری را به تعویق انداخت

به گزارش افق بسطام، تهران- خبرنگاران- دولت موفت بولیوی بامداد یکشنبه از تعویق انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یکی از اقدامات مهار شیوع ویروس کرونا در این کشور اطلاع داد.

خبرنگاران بولیوی برای مهار کرونا انتخابات ریاست جمهوری را به تعویق انداخت

به گزارش فرانس 24، دولت موقت بولیوی گفت، می خواهد زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را که قرار بود در سوم ماه می (14 اردیبهشت) برگزار گردد به تعویق بیاندازد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا لاتین، دولت موقت بولیوی در سراسر کشور 14 روز قرنطینه اجباری برقرار کرد.

نهاد انتخاباتی بولیوی نیز در بیانیه ای گفت که تقویم انتخابات را 14 روز به تعویق می اندازد تا با زمان قرنطینه مطابقت باشد، اما تاریخ جدیدی برای رای گیری مشخص نکرد.

جینین آنز رییس جمهوری موقت بولیوی روز آدینه به افق بسطام گفت که اقدامات قرنطینه از روز یکشنبه شروع می گردد و تا 4 آوریل (16 فرودین) ادامه خواهد داشت.

بولیوی در اوایل این هفته برای مهار ویروس کرونا مرزهای خود را بست و همه پروازهای بین المللی را لغو کرد.

آنز با شروع زمان دوران قرنطینه گفت: سوپر مارکت ها، بیمارستان ها، بانک ها و داروخانه ها در طول قرنطینه به صورت عادی به کار خود ادامه می دهند و دولت به خانواده های نیازمند پول نقد پرداخت می نماید.

بولیوی تا کنون 19 مورد از بیماری ویروس کرونا را تأیید نموده است.

در پی شیوع کرونا در بسیاری کشورها، وزارت بهداشت بولیوی به تازگی کمیته عملیاتی اضطراری برای تقویت تدابیر پیشگیرانه در مواجهه با گسترش این بیماری همه گیر در کشور تشکیل داد.

تا به امروز 10 کشور آمریکای لاتین درگیر شیوع ویروس کرونا هستند که در این میان برزیل با هشت مورد، آرژانتین با 17 مورد ابتلا و یک مورد فوت (نخستین جان باخته در آمریکای لاتین) و اکوادور با 9 مورد، بالاترین آمار مبتلایان را ثبت نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 723

به "خبرنگاران بولیوی برای مهار کرونا انتخابات ریاست جمهوری را به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بولیوی برای مهار کرونا انتخابات ریاست جمهوری را به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید