روسیه و چین در صدر فهرست تهدیدات امنیتی برای آمریکا قرار گرفتند

به گزارش افق بسطام، بعد از انتشار پیش نویس بودجه فدرال آمریکا که هزینه های دفاعی برای مقابله با تهدیدات روسیه و چین افزایش یافته، در راه چاره جدید ضدجاسوسی آمریکا نیز، مسکو و پکن، جزو تهدیدات امنیتی اصلی برای این کشور در نظر گرفته شده اند.

روسیه و چین در صدر فهرست تهدیدات امنیتی برای آمریکا قرار گرفتند

با تور چین قیمت مناسب سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه کامرسانت، چاپ مسکو، امروز نوشته است: روسیه و چین در صدر فهرست نقش آفرینان بین المللی قرار دارند که برای امنیت ایالات متحده یک تهدید محسوب می شوند. این مسئله در راه حل جدید ضدجاسوسی آمریکا برای سال های 2020-2022 روشن شده است.

این در حالی است که در پیش نویس بودجه ایالات متحده که روز گذشته اعلام شد، نیز هر دو کشور (روسیه و چین در بین تهدیدات امنیتی برای آمریکا نام برده شده اند.

بر اساس اظهارات ویلیام ایوانین مدیر مرکز ملی ضد جاسوسی و امنیت آمریکا، ایالات متحده با تهدیدات فزاینده و پیچیده ای از سوی سرویس های اطلاعاتی خارجی و همچنین نقش آفرینان دولتی و غیردولتی روبرو است. وی از همه عناصر جامعه آمریکا خواسته تا در مبارزه با تهدیدات امنیتی متحد شوند، در عین حال امنیت حساس ترین اطلاعات را تضمین کرد.

البته که راه حل ضد جاسوسی آمریکا برای 2020-2022، جزو اطلاعات طبقه بندی شده است و فقط خلاصه ای از سند به اطلاع عموم رسانده می گردد.

این در حالی است که روسیه در فهرست تهدیدات در کلیه اسناد مهم ایالات متحده مربوط به مسائل امنیتی ، که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به تصویب رسیده، گنجانده شده است.

این مسئله در پیش نویس بودجه ایالات متحده برای سال مالی 2021 (که از اول اکتبر امسال آغاز می گردد) و روز گذشته منتشر شد، نیز معین است. در متن این سند آمده است: در حالی که ایالات متحده در حال سپری کردن سال 2020 است، تهدیدها به سرعت در حال توسعه و تغییر هستند. علاوه بر تهدیدات ناشی از تروریست های اسلام گرا و جنایت فراملی، آمریکا با چالش هایی از سوی کشورهای رقیب، از جمله روسیه و چین نیز روبرو است. بودجه سال مالی جدید باید نشان دهنده لزوم پاسخگویی به واقعیت های جدید دنیای باشد.

همانطور که در بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا ذکر شده، در پیش نویس بودجه فدرال برای سال مالی 2021، تقریباً 788 میلیون دلار برای مقابله با روسیه اختصاص یافته است. همچنین مبلغ 763.8 میلیون دلار برای یاری های خارجی و 24 میلیون دلار تامین مالی هدفمند برای مقابله با اطلاعات نادرست و تبلیغاتی روسیه در مناطق اروپا ، اورآسیا و آسیای میانه در نظر گرفته شده است.

تهدید نشان دادن روسیه و چین، بهانه ای برای توجیه اقدامات تهاجمی آمریکا در دنیا است

کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته بین المللی شورای فدراسیون (سنای) روسیه در این باره گفته است: جالب توجه است که در این سند یادآوری شده که آمریکا همچنین با مشکل احیای کشورهای رقیب، از جمله چین و روسیه روبرو است. برای واشنگتن ، روسیه از کشوری دارای اقتصاد در حال توسعه به کشوری در حال احیاء ملی و کاملاً غیرقابل قبول تبدیل شده است، یعنی در جهت تامین منافع خود، و نه به نفع آمریکا عمل می نماید. از همین جاست که معین می گردد بودجه مالی دولت آمریکا به عنوان یک ابزار برای تجاوز مالی بکار گرفته می گردد .

این سناتور روس اضافه کرد: افسوس که هیچ چیز جدیدی در این سند نیست و همچنان بخشی از هراس های آمریکا بیان می گردد تا به بهانه آن، تهدیدات خود ایالات متحده برای دنیا، توجیه گردد.

پنتاگون متوجه گسترش فعالیت ناوگان دریایی روسیه و چین در نزدیکی آمریکا شده است

این روزنامه همچنین به نقل از منابع خبری آمریکایی نوشته است: وزارت دفاع آمریکا نقشه ای را منتشر کرد که مناطقی از افزایش فعالیت ناوگان دریایی روسیه و چین را نشان می داد. این سند به عنوان بخشی از تهیه بودجه نیروهای مسلح آمریکا منتشر شده است.

این داده ها حاکی از آن است که مسکو و پکن شدت عملیات دریایی خود را افزایش داده اند. البته این نقشه معین نمی نماید که کدام دوره زمانی تحت تأثیر قرار گرفته و کدام کشتی ها بطور دقیق در کدام منطقه جغرافیایی واقع شده اند ، ولی این واقعیت را تأیید می نماید که کشتی های روسی طی چند سال گذشته به طور قابل توجهی در سواحل جنوب شرقی ایالات متحده ، و همچنین در اقیانوس اطلس شمالی و دریای کارائیب فعالیت داشته اند.

این نقشه همچنین گستردگی عملیات ناوگان دریایی روسیه در منطقه قطب شمال را نیز نشان می دهد.

پیش از این ، در اوایل ماه فوریه ، دریادار اندرو لوئیس معاون نیروی دریایی آمریکا اعلام نموده بود که ایالات متحده به دلیل فعالیت زیردریایی های روسی ، دیگر نمی تواند اقیانوس اطلس را به عنوان منطقه تسلط غیرقابل انکار خود تلقی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 545

به "روسیه و چین در صدر فهرست تهدیدات امنیتی برای آمریکا قرار گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه و چین در صدر فهرست تهدیدات امنیتی برای آمریکا قرار گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید