لاوروف به ظریف نامه نوشت

به گزارش افق بسطام، وزیر خارجه روسیه در نامه ای خطاب به همتای ایرانی خود با مردم ایران به خاطر مبارزه با تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا در شرایط کنونی اعلام همبستگی کرد.

لاوروف به ظریف نامه نوشت

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با ارسال نامه کتبی خطاب به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به مردم ایران با جمهوری اسلامی ایران در خصوص مخالفت با خط مشی ضد بشری آمریکا در زمینه گسترش تحریم های غیرقانونی و یکجانبه علیه ایران اعلام همبستگی کرد.

متن پیغام به توضیح زیر است:

جناب آقای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای وزیر، دوست عزیز

در ابتدا مایلم حلول ماه رمضان که برای تمامی مسلمانان مقدس است را به شما و همکاران وزارت امور خارجه ایران تبریک عرض کنم، آرزوی استقامت و پایداری دارم.

تمایل دارم همبستگی کامل ما با ارزیابی های شما در خصوص خط مشی ضد بشری واشنگتن در زمینه گسترش تحریم های غیر قانونی یکجانبه علیه ایران که همانند بسیاری از کشورهای دنیا از شیوع عفونت جدید ویروس کرونا بطور جدی آسیب دیده است را یادآور شوم. این رویکرد اصولی در گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که در 21 آوریل سالجاری برگزار گردید، مورد تاکید نهاده شد.

ضمن نظارت بر پیغامدهای سنگین پاندمی برای بسیاری از کشورها و ملت ها، به اهمیت پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که در اجلاس سران گروه 20 در 26 مارس امسال مطرح شد و در خصوص لغو محدودیت های تحویل دارو و مایحتاج اولیه و همچنین تراکنش های خرید آنها بود بیشتر متقاعد می شویم.

روسیه دائما ماهیت غیرقانونی تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را خاطرنشان می نماید. همیشه از آمریکا می خواهیم این تحریم ها را لغو کند و مانعی برای مبارزه تمام عیار با عفونت ویروس کرونا ایجاد نکند. کشورهای اروپای غربی را نیز فرا می خوانیم تحت تاثیر ارعاب و تهدید واشنگتن قرار نگیرد و به تعامل با شرکای ایرانی ادامه دهند.

دیپلماسی مصرانه و هماهنگ ما با کشورهای همسو نتایج مشخصی به بار می آورد.گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در پیغام خود به رهبران کشورهای گروه 20 از آنها خواست تحریم های جاری علیه سایر کشورها به منظور مقابله با پاندمی کووید-19 را متوقف نمایند. میشل باچلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از منظر حفظ حقوق بشر اظهارات انتقادی در این خصوص داشت.

مسائل مطرح شده در نامه شما دائما در دیدارهای ما با شرکای خود در مجامع بین المللی، به ویژه در چارچوب بریکس آنالیز می شوند.

با توجه به اهمیت بسیاری که به روابط ایران و روسیه معطوف می داریم، در آینده نیز کار فعال دیپلماتیک خو درا ادامه خواهیم داد. همزمان با آن،اجرای برنامه ها و پروژه های عظیم مالی که روسیه علی رغم فشار تحریم ها و شرایط سخت، در ایران تحقق می بخشد را ادامه خواهیم داد و با این کار از مردم دوست ایران حمایت کاربردی خواهیم کرد.

با بهترین آرزوها،

سرگئی لاوروف

وزرای امور خارجه ایران و روسیه نهم اردیبهشت ماه نیز تلفنی درباره آخرین تحولات افغانستان گفت وگو و همچنین طرح متوهمانه آمریکا در خصوص برجام را مردود و غیرعملی ارزیابی کردند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 841

به "لاوروف به ظریف نامه نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف به ظریف نامه نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید