وزیر صمت: در طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت ظرفیت های شغلی هر شهرستان بررسی می شود

به گزارش افق بسطام، تهران (پانا) - وزیر صمت اعلام کرده است که این وزارتخانه برای هر شهرستانی طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت دارد و در این طرح همه فرصت ها و ظرفیت های هر شهرستان با هدف تأمین اشتغال آن منطقه، بررسی می شود.

وزیر صمت: در طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت ظرفیت های شغلی هر شهرستان بررسی می شود

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت صبح امروز 24 دی ماه با استقبال سرپرست معاونت هماهنگی امور مالی استانداری کرمان، امام جمعه و فرماندار کهنوج و نماینده پنج شهرستان جنوبی استان در خانه ملت وارد شهرستان کهنوج شد و از مجتمع معدنی تیتانیوم این شهرستان بازدید کرد.

وزیر صمت در حاشیه این بازدید گفت: این واحد فرآوری تیتانیوم سال ها پیش در کهنوج تعریف شده و حدود یک سال و نیم گذشته به بخش خصوصی واگذار شده است که نسبتاً پیشرفت فیزیکی آن در این یک سال و نیم بهتر شده است.

وی از حمایت وزارتخانه صمت از این پروژه سخن گفت و در ادامه اندازه پیشرفت فیزیکی این پروژه را در حال حاضر حدود 40 درصد گفت و اضافه نمود: اگر پیشرفت فیزیکی آن به 60 درصد برسد، ما در تسهیل تأمین مالی به آنها کمک خواهیم کرد تا زودتر این مجتمع به بهره برداری برسد.

فاطمی امین ادامه داد: سرمایه گذار خاطرنشان کرده در بهمن سال آینده این پروژه به بهره برداری می رسد و ما انتظار داریم که تا پاییز سال آینده این پروژه به بهره برداری رسد.

وی درباره فاز دوم این پروژه نیز گفت: اگر فاز دوم مقرون به صرفه باشد، به سرمایه گذار اجرای آن را پیشنهاد می کنیم ولی نباید به علت مسائل سیاسی، پروژه های که صرفه مالی ندارند در منطقه ها تعریف کرد.

وزیر صمت خاطرنشان کرد: در شهرستان کهنوج معادن زیادی وجود دارد و قول می دهیم تا انتها سال پروژه های سرمایه گذاری که می تواند اشتغال مناسبی برای این منطقه ایجاد می کند طراحی و در اولویت پیگیری ها قرار می دهیم.

برپایه این گزارش، ظرفیت سالانه این مجتمع 130 هزار تن است و زمینه اشتغال 260 نفر را فراهم کرده است.

بر اساس این گزارش، اندازه سرمایه گذاری مجتمع معدنی تیتانیوم 24 هزار و 340 میلیارد ریال است و محصول تولیدی آن کنسانتره تیتانیوم هست.

چند کارگر در ورودی این مجتمع مسائل خود را با وزیر صمت مطرح کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1804

به "وزیر صمت: در طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت ظرفیت های شغلی هر شهرستان بررسی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر صمت: در طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت ظرفیت های شغلی هر شهرستان بررسی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید