پمپئو: اعضای منتخب دولت بایدن در دنیای فانتزی به سر می&zwnjبرند

به گزارش افق بسطام، وزیر خارجه فعلی آمریکا با انتقاد از اعضای دولت آینده جو بایدن گفت، آنها در یک دنیای فانتزی زندگی نموده و منفعل هستند.

پمپئو: اعضای منتخب دولت بایدن در دنیای فانتزی به سر می&zwnjبرند

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: تعدادی از آنها را می شناسم. آنها دیدگاه بسیار متفاوتی دارند. آنها در جهانی تا حدی فانتزی زندگی می نمایند. آنها از پشت پرده رهبری می نمایند، آنها مماشات کردند. امیدوارم که آنها یک جهت متفاوت را انتخاب نمایند.

گزینه های بایدن برای تیم های امنیت ملی و سیاست خارجی عمدتا افرادی هستند که سمت های عالی رتبه در دولت اوباما داشته اند. رئیس جمهوری منتخب آمریکا آنتونی بلینکن را که از مشاوران قدیمی خودش است و در سال های حضور اوباما پست های ارشدی در حوزه سیاست خارجی داشته، به عنوان وزیر خارجه نامزد نموده است.

پامپئو گفت از زمانی که بایدن انتخاب خود را معرفی نموده است، با بلینکن صحبتی نداشته است. پامپئو همچنین به اطلاعیه روز دوشنبه اداره خدمات عمومی فدرال درباره بایدن که اشاره ای به او به عنوان برنده رقابت ریاست جمهوری 2020 است، اذعان کرد.

وزیر خارجه دولت ترامپ گفت: امروز ما فرایندی را شروع کردیم که ببینیم تصمیم اداره خدمات عمومی چیست و ما هر آنچه طبق قانون لازم باشد انجام می دهیم. ما این کار را انجام خواهیم داد.

اذعان اداره خدمات عمومی (جی اس ای) درباره بایدن به او اجازه می دهد به اعتبارات لازم برای دوره گذار دسترسی یافته و با آژانس های فدرال تماس داشته باشد. با این حال، ترامپ هنوز به شکست در انتخابات اذعان ننموده است.

پامپئو به ویژه از مقام های سابق دولت اوباما انتقاد کرد که در روابطشان با ایران از پشت پرده رهبری نموده اند. به گفته او، آمریکا ده ها میلیارد دلار تزریق و به آنها در ساخت برنامه تسلیحات هسته ای یاری کرد، تا اینکه دولت ترامپ چهار سال پیش روی کار آمد. او گفت: دولت قبلی انتخاب کرد که به آنها حجم زیادی پول بدهد. ما انتخاب کردیم که این کار را نکنیم.

مایک پمپئو همچنین به گزینه بایدن برای سازمان ملل که خانم لیندا توماس-گرینفیلد است، واکنش نشان داد. این آمریکایی سیاه پوست از بازگشت دیپلماسی و چندجانبه گرایی خبر می دهد. پامپئو در واکنش به این صحبت ها گفت دولت ترامپ ائتلاف هایی ایجاد نموده که نتایج واقعی داشته و بیانگر واقعیت میدانی است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: دقیقا نمی توانم از روی اظهارات او بگویم اما چندجانبه گرایی برای همنشینی با دوستانتان در یک میهمانی است؟ این اصلا در راستای بهترین منافع برای ایالات متحده قرار ندارد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1194

به "پمپئو: اعضای منتخب دولت بایدن در دنیای فانتزی به سر می&zwnjبرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: اعضای منتخب دولت بایدن در دنیای فانتزی به سر می&zwnjبرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید